11. خرداد 1394 - 10:21
بیرجندرسا- توت فرنگي، ميوه اي است که تقريبا همه دوست دارند. اين ميوه علاوه بر داشتن طعم مناسب، خواص زيادي به ويژه براي پوست دارد که در اين مطلب به نقل از «MSN» به آن اشاره شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا موهاي براق و ابريشمي:8 عدد توت فرنگي رسيده را که تقريبا قابل خوردن نيست له کنيد و با يک قاشق غذاخوري سس مايونز مخلوط کنيد و به طور کامل به پوست و مو بماليد پس از 20 دقيقه با شامپو بشوييد.

اسکراب خوش بو:کافي است 10-12 عدد توت فرنگي کوچک له شده و غيرقابل خوردن را با يک قاشق چاي خوري شکر و يک قاشق چاي خوري روغن زيتون مخلوط کنيد و سپس به تمامي بدن به طور گردشي بماليد تا سلول هاي مرده از بين برود.

سفيدي دندان:پالپ تازه توت فرنگي را به دندان بماليد يا با مقداري جوش شيرين مخلوط کنيد و به دندان بماليد پس از 10 دقيقه دهانتان را بشوييد.

پف زيرچشم:توت فرنگي حاوي ترکيب طبيعي است که به عنوان ضدالتهاب عمل مي کند. برشي از توت فرنگي تازه را روي پف چشم قرار دهيد و در جاي خنک دراز بکشيد و پس از 10 دقيقه بشوييد.

شادابي پوست:اين ميوه حاوي ترکيبات متعدد و آنتي اکسيدان است که سلول هاي پوست را تازه مي کند و باعث شادابي پوست مي شود. توت فرنگي را نصف کنيد و به پوست بماليد و پس از چند دقيقه با آب خنک بشوييد.

درمان طبيعي آکنه:7 عدد توت فرنگي له شده را با يک قاشق غذاخوري ماست غليظ مخلوط کنيد و به صورت بماليد و پس از 10 دقيقه بشوييد. اين کار را هفته اي 2 بار انجام دهيد.

اسکراب پا:8 تا 10 عدد توت فرنگي، 2 قاشق غذاخوري روغن زيتون و يک قاشق چاي خوري نمک را با هم مخلوط کنيد و آرام و به مدت چند دقيقه به پا بماليد و بگذاريد کمي بماند، سپس بشوييد

نظرات کاربران