4. دى 1396 - 20:22
بیرجند رسا از تودیع مدیری بومی گزارش می‌دهد:
مدیر جهادی که برای خدمت به محرومین شب و روز نداشت
تودیع ومعارفه زهرایی
بیرجندرسا-زهرایی پس از هفت سال کار جهادی در بسیج سازندگی خراسان جنوبی مسئولیت را به مهدی هنری، معاون خود واگذار و به سازمان بسیج سازندگی کشور اسباب کشی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، امروز شهرستان بیرجند شاهد تودیع و معارفه مدیری بومی بود که در سابقه 23 سال خدمت خود در سپاه 7 سالش را در کسوت خدمت در بسیج سازندگی خراسان جنوبی گذاشته بود.

 

او که در بین مردم و مسئولان از محبوبیت زیادی برخوردار بود، امروز تودیع شد تا در مأموریتی مهم‌تر بتواند در کشورش خدمت‌رسانی کند.

 

وقتی در جایگاه خبرنگاران از او خواستم تا از اقدامات خود در این مدت 7 ساله بگوید، نخواست نامی از فعالیت‌های انجام‌شده ببرد، او معتقد بود کارهای انجام‌شده وظیفه و برای خدمت‌رسانی به مردم بوده است که با کمک خدا انجام شده است.

 

آری می‌خواهم از زهرایی بگویم، او نامی آشنا برای مردم خراسان جنوبی است که بطور شبانه‌روزی در خدمت‌رسانی به مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرد.

 

در آخرین جملات حضورش در استان خراسان جنوبی از سه نفر طلب عذرخواهی کرد اولین نفر پدرومادرش بود که او با آنکه اشک در چشمانش حلقه بسته بود گفت: در این مدت 7 سال فرزند خوبی برایشان نبودم آنچنان که باید از آنان سر نزدم باآنکه آن‌ها مریض هستند اما فرزند خوبی نبودم تا بیشتر سر بزنم عذرخواهی دوم از همسرش بود او در مدت 7 سال حتی یک نان برای همسرش نگرفته بود و عذرخواهی سوم را از همه جهادگران داشت.

 

از زهرایی خواستیم از دوستانش در دستگاه‌های اجرایی بگوید که او بدون هیچ جناح‌بندی گفت، عاشق حسن رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی هستم، نگاه تعاملی دارم و با این نگاه، به جناح و حزب نباید وصل شویم او فرزند میراث است کار خود را دوست دارد حسینی معاون استاندار را  خیلی دوست دارم او اصلاح‌طلب است اما او را دوست دارم چون روحیه خدمت دارد.

 

در سپاه  اخلاق سردار قاسمی را دوست دارم حسینی بسیج اساتید را خیلی دوست دارم ولی پور جهاد کشاورزی را هم خیلی دوست دارم اما، اوقاف اصلاً از همان اوایل که بوده خوب عمل و همکاری با ما نداشت.

 

آب فاضلاب روستایی ازنظر شخصیت بسکابادی را دوست دارم اما بروکراسی اداری آن‌ها یک موانعی بر سر راه گذاشته است که گاهی در کارها با مشکلاتی مواجه بودیم.

 

سرهنگ محمد زهرایی رئیس سابق بسیج سازندگی خراسان جنوبی بعدازظهر امروز در مراسم تکریم و تودیع رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار کرد: هر کس در طول زندگی خود هرروز در معرض تکریم و معارفه است و این تکریم و معارفه‌ها همه درنهایت به تکریم و معارفه‌ای که در انتظار همه است، برای معارفه به سرای باقی و تودیع از این دنیا منجر خواهد شد که ان‌شاءالله همه ما در آن تکریم و تودیع خوشحال و راضی باشیم.

 

وی افزود: طی سفر اخیری که به کرمانشاه داشتم و از نزدیک با مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه آشنا شدم دیدم که روستای شیخ سله که بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی مسئولیت ساخت و اسکان برای زلزله‌زده‌ها را بر عهده دارد، به‌صورت صد در صد تخریب‌شده و خانواده‌ای را در آن روستا دیدم که پدر خانواده ویلچر نشین و دو فرند معلول حرکتی داشت تنها کسی که از این سه نفر مواظبت می‌کرده و کارهایشان را انجام می‌داده مادر خانواده بوده که زیر آوار زلزله از بین رفته بود.

 

رئیس سابق بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: متأسفانه فردی با این شرایط در اولویت ابتدایی برای ساخت اسکان در نظر گرفته نشده بود، ما ازاین‌گونه افراد در کشور کم نداریم که در بدترین شرایط زندگی می‌کنند و متأسفانه هیچ  توجهی به آن‌ها نمی‌شود؛ این‌گونه افراد نیاز به توجه و کمک دارند و باید برای رفع مشکلات افرادی مانند این فرد، در روستای شیخ سله کرمانشاه تلاش شود چراکه رضایت خداوند در رضایت این افراد است.

 

وی ادامه داد: طی این هفت سال کار خاصی انجام نداده‌ام و موفقیت‌هایی که بوده همه از طرف جهادگران، همکاران در بسیج سازندگی و سپاه استان بوده اگر جایی قصور و کوتاهی صورت گرفته است مقصر من بودم، موفقیت بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی به خاطر تلاش جهادگران بی‌ادعا بوده است.

 

 بسیج سازندگی فارغ از جریانات سیاسی به فکر خدمت‌رسانی است

مهدی هنری، رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: مسئولیتی که به ما سپرده می‌شود امانتی است که باید به‌خوبی از این امانت استفاده شود و این مسئولیت‌ها موقتی و بعدها به فرد دیگری سپرده می‌شود.

 

وی افزود: یکی از مزیت‌های بسیج سازندگی این است که وابسته به جریانات سیاسی نبوده و هدفش خدمت‌رسانی به محرومین و تعامل با مردم است همان‌گونه که تاکنون تعامل خوبی داشته‌ایم سعی خواهد شد بعدازاین هم تعاملات را بیشتر کرده و بتوانیم رضایت مردم را جلب کنیم.

 

 رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: در زمینه بسیج سازندگی خیلی از کارها در خراسان جنوبی با همت سرهنگ زهرایی آغاز و برنامه‌ریزی‌ها تا دو سال آینده انجام‌شده که باید پیگیری شود تا انشاء الله به مرحله اجرا برسد.

 

هنری ادامه داد: بحث اشتغال‌زایی و مشاغل خانگی از دیگر برنامه‌های بسیج سازندگی است که در حال انجام و پیگیری است که امیدواریم با هم‌افزایی و مشارکت در زمینه ایجاد کارهای خرد روستایی بتوانیم کارهای خوبی را انجام دهیم.

 

وی اظهار کرد: اردوهای جهادی هم که چندین سال است آغاز شده و بسیار خوب رشد کرده است هدفش تمرکز بر مناطق خاصی است، که در این راستا هم برای رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش می‌کنیم.

 

 رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: از اعتماد فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی برای واگذاری مسئولیت بسیج سازندگی خراسان جنوبی به من تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

 لازم به ذکر است در این مراسم محمد زهرایی مسئول سابق بسیج سازندگی خراسان جنوبی تودیع و مهدی هنری به‌عنوان مسئول جدید بسیج سازندگی خراسان جنوبی معرفی شد، زهرایی از این پس به عنوان جانشین سازمان بسیج سازندگی کشور، به خدمت رسانی خواهد پرداخت.

انتهای خبر./

نظرات کاربران