آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
21. فروردين 1398 - 22:51
سپاه ملت
نویسنده: 
امیرشاهین نایبی فر
امیر شاهین نائبی فر
بیرجندرسا- اقدام احمقانه ترامپ در تروریست معرفی کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار دیگر اقدامات وی، مجموعه ای از حماقت را به نمایش گذاشت چون آحاد ملت ایران عضوی از شجره طیبه بسیج و سپاه هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برخلاف تصور آمریکا نه یک نهاد نظامی بلکه به عنوان یک منظومه فکری و ایدئولوژیک است که مرزهای عقیدتی آن نه در چارچوب پادگان ها بلکه گستره ایران اسلامی و حتی اقصی نقاط دنیا را در برگرفته است.

آیا می توان یک ایدئولوژی که به گستره حوزه جمعیت یک کشور حامی و پشتوانه دارد را تروریست نامید!؟

این در حالی است که استکبار جهانی و در راس آن آمریکا سال ها حامی تروریست بوده و به ادعای خود ترامپ، گروه تروریستی داعش مولود آمریکاست اما سپاه پاسداران با داعش جنگید و این گروه تروریستی را شکست داد.

شناخت دولتمردان فعلی آمریکا از ایران این است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک گروه نظامی می‌داند، در صورتی که این جریان مردمی همزاد انقلاب اسلامی است و همپای ارتش جمهوری اسلامی در دفاع از آب و خاک و ناموس این مردم در دوره جنگ تحمیلی بود.

پرسشی که امروز در سطح جهان مطرح شده این است که رئیس جمهور فعلی آمریکا که به هیچ کدام از قواعد و تعهدنامه های بین المللی پایبند نیست براساس چه پشتوانه ای نهاد رسمی و نظامی یک کشور را تروریست می نامد!؟

سردار قاسم سلیمانی امروز در تراز چند چهره نخست محبوب مردم در ایران و خاورمیانه است و تمامی نظرسنجی‌های علمی و حتی غیردولتی گواه آن است و این محبوبیت بارها مورد اذعان مقامات و رسانه‌های آمریکایی هم بوده است.

سپاه پاسداران بین مردم محبوب است و این اقدام نابخردانه ترامپ در تروریست نامیدن آن، موجب محبوبیت بیش از پیش این نهاد رسمی و انقلابی میان مردم کشورمان حتی خارج کشور می شود.

آمریکا از آنجا که از ابزارهای مختلف علیه ملت ایران استفاده کرد و به نتیجه نرسید این شگرد را هم به کار برده و می‌خواهد، فشار روانی و فشار اقتصادی به ایران وارد کند ولی قطعا ملت ایران در این شرایط با یکدیگر متحدتر شده و با عزم راسخ تر به مقاومت خود ادامه می‌دهد.

همانطور که در بیانیه شورای عالی امنیت ملی آمده ایران نیز در اقدام متقابل نیروهای وابسته به آمریکا در منطقه را گروه تروریستی می داند و جمهوری اسلامی ایران واکنش قاطع به این اقدام خصمانه را در دستور کار دارد.

نظرات کاربران