آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
4. شهريور 1397 - 12:38
بیرجندرسا- در زمینه طرح شفافیت بخشی زیادی از نمایندگان ارزشی از آن بی اطلاع بودند و بعد از مطرح شدن آن در بسترهای خبری و رسانه ای اعلام کردند قطعا از آن حمایت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، این روزها در فضای مجازی به صورت هدفمند و در راستای اهداف سیاسی؛ هجمه ای غیراخلاقی شبیه عقده گشایی علیه آقای سید محمدباقر عبادی نماینده بیرجند در مجلس در شبکه های اجتماعی شکل گرفته است. محتوای مطرح شده در فضای مجازی ظاهر حول محور چرایی عدم امضای طرح شفافیت آرای نمایندگان بوده است، ولی در کنار آن نیز با طرح مسائل دیگر از مواضع انقلابی وی انتقاد و گلایه شده است.

در این مجال به صورت مختصر بخشی از این هجمه ریشه یابی می شود:

در خصوص طرح شفافیت که مد نظر برخی افراد انقلابی و انقلابی نماها بود پاسخ آن در طی روزهای گذشته در کانال اطلاع رسانی(سروش) و صفحه اینستاگرام آقای عبادی منتشر شد و انتظار بود اگر کسی نقد و‌انتقادی دارد قبل از شبهه افکنی پاسخ را با ارتباطاتی که وجود دارد به مانند اقدام قابل تحسین آقای موسوی نژاد، جویا شود و بدنبال خود زنی در زمین نیروهای انقلابی و شبهه افکنی نباشد؛
آقای عبادی پاسخ دادند که:
۱-طرح را ندیدم وگرنه امضا می کردم.
۲- موافق این طرح هستم و به آن رای مثبت خواهم داد.

آیا مواضعی که تاکنون از وی سراغ داریم غیر از این بوده است؟ در زمینه طرح شفافیت بخشی زیادی از نمایندگان ارزشی از آن بی اطلاع بودند و بعد از مطرح شدن آن در بسترهای خبری و رسانه ای اعلام کردند قطعا از آن حمایت خواهند کرد. حالا چرا بعد از انعکاس مواضع نماینده بیرجند تخریب شکل می گیرد، بایستی در فضای دیگری تحلیل کرد.

مضافا نامه امضا شده تحویلی به هیات رئیسه ملاک است نه نامه ای که چند نفر امضا کنند و قبل از رویت سایر نماینده ها تکثیر و در حوزه های انتخابیه ای که نمایندگان آن مواضع انقلابی دارند پخش شود که البته این موضوع قابل تاملیست.

ذکر این مطلب اهمیت دارد که چرا زود یادمان می رود که آقای عبادی درست در چند هفته قبل(مرداد۹۷) در صحن علنی مجلس از دولت بخاطر تاخیر و‌کوتاهی در مسئله راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات کشور که مصوبه همین نمایندگان است، فریاد می زند؛ آن زمان نماینده بیرجند را نمی بینیم و آیا این شفافیت حقوق مقامات؛ همراه بودن طرح شفافیت نیست؟!!

در خصوص اف ای تی اف جای تأمل دارد که ایشان مواضع صریح و شفافی در خصوص این موضوع هم در فضای سیاسی، جمع های مردمی و رسانه ای گرفته اند بایستی سوال شود که آنها اگر توقع داشتن که آقای عبادی هم به لایحه استعماری اف ای تی اف رای مثبت به مانند طرح شفافیت بدهد؛ بهتراست این آرزو را در خوابی که الان هستند، ببینند، بازم هم در این مسئله مشاهده می شود دقیقا دنبال تخریب سیاسی وی هستند.

مسئله دیگری که در هجمه به آقای عبادی مطرح کردند نبودن امضای ایشان در استیضاح وزرا است ؛ کافیست یک مراجعه حداقلی در سایت وی یا سرچ اینترنت داشته باشید استیضاح وزیر راه، نیرو، اقتصاد و ... در طی این سالها همواره برای دفاع از حقوق مردم حوزه انتخابیه و استان بوده است.

با نگاه به موارد شبهه انگیر فوق وقتی بررسی می شود سرنخ ها به بحث مواضع محکم نماینده مردم بیرجند در مجلس در طرح سئوال از رییس جمهور بر می گردد و کینه بدل گرفته اند که نبایستی آقای عبادی برای دفاع از حقوق مردم، وضعیت اسفناک معیشتی مستضعفین و‌ همچنین نابسامانی شدید در حوزه اقتصادی کشور از حقی که برای سوال از آقای روحانی دارد استفاده می کرد؟ جای تعجب است آنجایی که اسم نماینده بیرجند در ردیف امضا کنندگان طرح سوال از جمهور و یا ممانعت از خروج مسئولین ارشد کشوری(آقای سیف رییس کل سابق بانک مرکزی) و یا تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و ده ها طرح دیگر است، آنها دیده نمیشود و چون عادت به کاسبی است با نیت های ۱۰۰ درصد تخریبی و‌ غیراخلاقی به دنبال شبهه افکنی در جامعه هستند.

در خاتمه باید گفت آقای عبادی دقیقا در جایی که انتظار جبهه انقلابی است، ایستاده و کاملا هم شفاف است و مواضع او همواره با دغدغه های جریان های ارزشی بوده است و محکم هم در مقابل جریانات فتنه و حامیان آن ایستاده است؛ بهتراست در لباس و جایگاهی که در اختیار قرار داریم همواره اصل را بر اخلاق گذاشته و‌با خرد حرف بزنیم و‌قلم بزنیم. البته نقدسازنده همه مسئولین و بویژه نیروهای انقلابی و نماینده بیرجند در مجلس بایستی پذیرا باشند که در این موضوع هم انچه که اطلاع داریم آقای عبادی نشست با منتقدین را بسیار کارآمد و‌سارنده می داند. اما اگر نقدی غیرکارشناسی و‌با هدف تخریب منعکس شود قطعا بی اخلاقی است و هیچ وقت نیز به نتیجه نخواهد رسید.

نظرات کاربران