1. اسفند 1396 - 15:11
کارنامه سیاه جناب آخوندی؛
عملکرد وزیر محترم راه از فتنه 88 قابل پیش بینی بود!
نویسنده: 
جوالدوز
بیرجندرسا- کدام بخش را بررسی کنیم؛ مسکن و شهرسازی، راه های جاده ای، حمل و نقل ریلی، بنادر و حمل و نقل دریایی، یا عرصه های هوایی! دست روی هرکدام بگذارید جناب وزیر محترم در آن به نحو اتم فاجعه به بار آورده است. هرچند از همان اول با توجه به عملکرد ایشان در فتنه 88 این کارنامه قابل پیش بینی بود.

قصد بررسی عملکرد وزیر راه و شهرسازی را نداریم اما برای روشن شدن موضوع هم بد نیست که یک نگاه تیتروار به آن بیندازیم.

آقای رئیس جمهور سال 92 فرمودند که حمل و نقل ریلی جزو اولویت های دولت یازدهم است و ایشان نظری ویژه به آن دارند!

خرید 5000 واگن باری از خارج، واگذاری کترینگ (آماده سازی و سرو غذاهایی مانند قرمه سبزی، کباب کوبیده و...) راه آهن جمهوری اسلامی ایران به یک شرکت اتریشی، بیمه بودن مسافران قطارهایی که در سمنان با هم برخورد کردن و... بخشی از عملکرد درخشان وزیر دولت یازدهم و البته دوازدهم در زمینه حمل و نقل ریلی بود. وزیری که به نظر جان انسان ها در حد دیه و ارزش اقتصادی برایش ارزش مند است.

حمل و نقل جاده ای و کشته شدن بیش از 18 هزار نفر در سال (به اندازه آمار تلفات زمان جنگ)، سقوط و تصادف های متعدد اتوبوس هایی که گاهی نخبگان جوان و نوجوان در آن حضور دارند از دستاوردهای جناب آخوندی در این بخش است.

مسکن مهر که همان اول ایشان فرمودند «مزخرف» است و البته مسکن اجتماعی هم در توهمات و انتزاعات مسئولین با سرعت در حال تکمیل و واگذاری به مردم است.

ایشان در آخرین دستاوردهای حوزه شهرسازی و مسکن، بعد از زلزله کرمانشاه که البته یک هفته ای پیدایشان نبود، فرمودند که مسکن و اسکان زلزله زدگان هیچ ارتباطی به این وزارت خانه ندارد. به نظر میرسد مردم زلزله زده باید مطالبات مربوط به مسکن را از وزیر امور خارجه و قرارداد برجام پیگیری کنند. مسئله ای که باعث شد بسیاری از افراد زلزله زده دچار سرمازدگی و فوت شوند و حالا هم که چادرهای مردم بی سرپناه سرپل ذهاب به خاطر بارندگی ها به استخر بیشتر شباهت دارد و البته این مسایل برای جناب وزیر مسکن هیچ اهمیتی ندارد.

اشک های مدیرعامل بزرگترین مجموعه کشتی سازی کشور به خاطر توجه بی انتهای جناب آخوندی به توان داخلی در ساخت کشتی، از دستاوردهای آقای وزیر در حوزه حمل و نقل دریایی است.

و حالا هم که هنوز 2 سال از ورود هواپیماهایی که بوی نویی میداند نگذشته است و شاهد فاجعه سقوط هواپیمای تهران سنندج هستیم و جناب آخوندی به نظر باز هم طلبکارانه با این مسئله و جان هموطنان ما برخورد خواهد داشت.

و در این بین مجلس هم قدرتمندانه خود را در این کارنامه سیاه و تاریک سهیم کرده و مشارکت جدی در افزایش ناامنی در تمامی بخش ها دارد.

منتظر استیضاح بعدی وزیر راه و رأی آوری بیش از پیش و اعتماد زاید الوصف وکلای دولت به ایشان هستیم.

در انتها هم باید گفت از کسی که نماینده جناب میرحسین موسوی در شورای نگهبان بوده و بعد از اتفاقات ناشی از ایجاد شبهه در انتخابات 88 و فتنه به وجود آمده که میلیاردها تومان خسارت مادی به کشور وارد کرد، باعث تحریم های متعدد بر علیه ایران شد، اعتماد بخشی از مردم را نسبت به نظام سلب کرد و... حتی حاضر نشد یک بار هم اعلام کند که در انتخابات تقلب نشده و موضع سکوت را اختیار کرد نباید انتظار کارنامه ای بهتر از این داشت.

قطعا جناب آخوندی که در جلسه با رهبری رسما اعلام کرد در انتخابات تقلب نشده است اگر به صورت علنی به مردم این نظر را اعلام می کرد در همان ابتدا شاهد آن اتفاقات ناگوار نمی بودیم.

بهرحال جناب آخوندی، رئیس محترم جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به این خسارات و بی توجهی های حاصله در حوزه راه و مسکن اگر در این دنیا نشد، در آخرت باید پاسخگوی حضرت حق تعالی و مردمی باشند که حقشان ضایع شده است.

نظرات کاربران