24. دى 1396 - 10:45
طی یادداشتی توسط نماینده مردم نهبندان و سربیشه مطرح شد
رکود دامن‌گیر دولت است/همه اختلافات سیاسی و شخصی را کنار بگذاریم
نظر افضلی
بیرجندرسا-نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس طی یادداشتی به بیان موضوعات مهمی در خصوص مسائل استان پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، دکتر نظر افضلی نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، با انتشار یادداشتی در کانال شخصی خود به بیان نکاتی درخصوص وضعیت اقتصادی و آب و هوایی استان و همچنین نگاه دولت به مسائل اقتصادی پرداخت.

 

مردم فهیم، مومن، فرهنگ مدار و غیور استان خراسان جنوبی و شهرستان های نهبندان و سربیشه، سلام علیکم

 

پیام های بسیار و ابراز محبت شما عزیزان بعد از نطق هفت دقیقه ای مورخ 96/10/5 در مجلس شورای اسلامی، هم باعث خرسندی اینجانب شد و هم شرمندگی.

 

از این بابت خرسند و متشکرم که شما بزرگواران با جزئیات پیگیر اخبار و فعالیت های خادم خودتان هستید و با بزرگ منشی و بزرگواری کوچکترین خدمت خادم خودتان را می بینید و حامی همیشگی حقیر هستید.

 

رکود دامن گیر دولت است

و از این بابت شرمنده ام که علی رغم تمام تلاشی که برای رساندن فریاد محرومیت منطقه به مسئولین انجام داده ام ولی هنوز درد و رنج مشکلات اقتصادی و معیشتی بر زندگی مردم منطقه سنگینی می کند و گامی اساسی برای رفع مشکلات برداشته نشده است.

متاسفانه رکود دامن گیر دولت  شده است و بالتبع اثرات آن در تشدید محرومیت منطقه ما نیز اثر گذاشته است.

ایران سرزمین ثروتمندی است

رفع رکود همت اساسی مسئولین را می طلبد تا رونق اقتصادی دوباره به میهن عزیزمان برگردد. ایران سرزمین فقیری نیست. ایران ثروتمند است ولی نیازمند تلاش ما برای استفاده از این ثروت خدادادی است.

 

رهبر معظم انقلاب ده سال است که مهم ترین اولویت کشور را اقتصاد معرفی می کنند. اقتصادمقاومتی مسیری است که باور همه مسئولین را می طلبد. مسیر مشخص است ولی تحرک عملیاتی برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی لنگ می زند.

 

استان ما و به خصوص شهرستان های نهبندان و سربیشه به دلایل متعدد و البته به دلیل کم توجهی مسئولان، محرومیت آن شدیدتر است. خشکسالی های 18 ساله، عدم توجه به زیرساخت ها، عدم جذب سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی، مهاجرت فراگیر و خالی شدن مرزها، مشکلات سپرده گذاران صندوق های مالی و اعتباری و از همه مهم تر مشکل کم آبی و بیکاری به همه مردم منطقه فشار آورده است.

شرایط بحرانی خراسان جنوبی و حساسیت و مسئولین

شرایط آنقدر بحرانی هست که همه ما را  مکلف کند تا برای نجات منطقه عزیزمان که مهد فرهنگ، هنر ،ایمان و علم و دانش است ،با تمام توان تلاش کنیم.

 

زمان آن رسیده که نمایندگان، مسئولین استانی، رسانه ها و همه و همه، مسئولین کشوری را نسبت به محرومیت منطقه حساس کنیم.(کاری که در مورد استان سیستان و بلوچستان رخ داده است.)

نیاز است که همه اختلافات را چه سیاسی و چه شخصی کنار بگذاریم و با هم افزایی برای ایجاد زیرساخت ها و استفاده از پتانسیل های منطقه همت کنیم.

جذب سرمایه گذار، راه حل توسعه

راه حل توسعه، جذب سرمایه گذار است. باید ستاد توسعه منطقه با حضور همه کسانی که می توانند نقشی ایفا کنند شکل گرفته و تقسیم وظایف تا حصول نتیجه، صورت پذیرد.

 

من از تمامی کسانی که می توانند در این راستا هر چند کوچک کمک کنند حمایت خواهم کرد.

 

امیدوارم  روزی برسد که ما مسئولین در رفع درد و رنج مردم سربلند بوده و شرمنده شما مردم نجیب و قانع نباشیم .

 

آینده روشن است اگر همه همت کنند.

انتهای خبر./

نظرات کاربران