26. مرداد 1396 - 20:18
عبادی
بیرجندرسا- مدت یک سال است که آیت الله سید علیرضا عبادی به عنوان نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی منصوب شده است حال از آن جایی درحال حاضر شهر بیرجند امام جمعه ندارد، مردم این استان از رهبری درخواست دارند، که آیت الله عبادی را در کنار نماینده ولی فقیه در جایگاه امام جمعه شهر بیرجند ببینند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، شهرستان بیرجند در حال حاضر امام جمعه نداشته ومردم استان خراسان جنوبی خواستار این هستند که آیت الله سید علیرضا عبادی از عنوان امام جمعه شهر بیرجند منصوب شوند.
از آن جایی که آیت الله سید علیرضا عبادی به مدت یک سال است که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی فقیه در استان منصوب سده است، خبرنگاربیرجند رسا بر این شد تا از اخرین وضعیت وخواسته مردم نسبت به انتصاب وی برای امام جمعه شهرستان بیرجند گزارش منعکس کند.
وارد اتاقش که می‌شوی از جایش بلند می‌شود فرقی ندارد خانم یا آقا باشی، پولدار یا نیازمند، پیر یا جوان باشی او ادب را رعایت کرده و از جایش بلند می‌شود.
در محضرش که قرار می‌گیری آرامشی عجیب در چهره‌اش نهفته است این آرامش در کلامش، در شخصیت و چهره‌اش به خوبی نمایان است با آرامی و آرامش خاطر با تو صحبت می‌کند و اگر درد و دلی داشته باشی با دقت به حرفهایت گوش می‌دهد و برای مشکلات چاره‌جویی می‌کند.
همه او را دوست دارند پیر و جوان، زن و مرد، دانشجو و کاسب، کارگرو بیکار چون می‌دانند او شخصیتی است که درد آنها را با عمق جانش می‌فهمد و او هیچگاه با کسی تعارف ندارد فقط کارش را برای رضای خدا و خلق انجام می‌دهد و کلاس‌های اخلاقش هنوز پر از جوانانی است که در سر شور جوانی داشته اما با شوق و جان خود را به محضر استاد می‌رسانند.
یادم هست در یکی از جلسات که در اتاقش با حضور تعدادی خبرنگار و دو سرمایه‌گذار از تهران برگزار شد وقتی سرمایه‌گذار به ایشان گفت من آخر جلسه چند کلام خصوصی با شما صحبت دارم آیت‌الله عبادی با قدری تامل گفت من با کسی حرف خصوصی ندارم اینها خبرنگاران امین مردم و امین ما هستند اگر مطلبی هست باید جلوی روی همین‌ها زده شود و من آن روز فهمیدم که او حواسش به همه جا بوده و هست و به وجودش بیش از همیشه افتخار کردم.
اتاقش مانند خودش ساده و بی ریا است و فرش اتاقش موکت است در حالی که می‌توانست مانند دیگر مسئولان از مبلمان چندین میلیون تومانی استفاده کند اما در اتاق این سید بزرگوار از گرانی، تجملات، کبر و غرور خبری نیست و هر چه هست سادگی و صمیمیت است.
آری او آیت‌الله سید علیرضا عبادی است شخصیتی بزرگ از خاندان عظیم و گرانقدر عبادی که کمتر کسی از مردم استان او را نمی‌شناسند.
او از خطه خوسف است خاندان آنها جزو بزرگان این استان بوده و تا جایی که توانستند در راه تبلیغ دین، انقلاب و اسلام گام برداشتند.
وی تا قبل از اینکه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شود استاد اخلاق در حوزه‌های علمیه و رئیس عقیدتی، سیاسی ارتش در پادگان 04و 01 تهران بود.
رضایی یکی از مراجعه کنندگان به دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در گفت‌وگو با بیرجند رسااظهار داشت: برای یک مشکل وگرفتاری تصمیم گرفتم به دفتر نماینده ولی فقیه در استان بروم، ابتدا با خودم فکر می‌کردم وقت ملاقات از او خیلی سخت باشد ومرا برای حضور نپذیرند، اما در همان روز اولی که برای ملاقات وقت خواستم، بعد از نیم ساعت وقت ملاقلت داده شد ومن توانستم از نزدیک مشکلم را بگویم وخدا رو به خاطر وجود این قبیل شخصیتها در استان شاکرم

اکبری یکی دیگر از مراجعه کنندگان مردمی به دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در گفت‌وگو با بیرجند رسا اظهار داشت: وقتی وارد دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی شدم، با خودم تصور کردم که باید دارای تجمل وتزیینات زیادی باشد، اما وقتی وارد مجموعه دفتر شدم، همه چیز بسیار ساده صمیمی بود ونهایت تلاش ایشان حل مشکلات مردم است ومن به عنوان یکی از اقشار جامعه میوخاهم تقاضا کنم که آیت الله عبادی به عنوان امام جمعه شهر بیرجند هم باشند.

آیت‌الله عبادی همیشه عادت دارد مسیرها را پیاده طی کند و در مسیر راه ذکر خداوند می‌گوید و مردم استان خراسان جنوبی که پاکی و صداقت  را در او دیدند دو دوره ایشان را به عنوان نماینده حوزه‌های انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.
در همان زمانی که در مجلس شورای اسلامی هم مشغول به کار بود پاک دستی و امانتداری او در مجلس زبان زند بود و به گفته یکی از نمایندگان مجلس حتی یک خودکار از مجلس برای استفاده شخصی برنداشت و استفاده نمی‌کردو این خوبی‌ها و پاکدستی از زبان تک تک نمایندگانی که این روزها و این سالها به بیرجند سفر می‌‎کنند شنیده می‌شود.
بعد از اتمام دو دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی به حوزه برگشت تا همراه طلبه و روحانیونی باشد که جویا و مشتاق فراگیری علم و تحصیل در سنگر دین هستند و در مکتب این استاد اخلاق روحانیت زیادی پرروش یافتند.
وجود او برای استان ما برکت بزرگی است و مردم در مساجد وقتی ایشان را می‌بینند سوالات دینی و شرعی خود را پرسیده و او باکمال و روی گشاده به آنها پاسخ می‌دهد.
مقام معظم رهبری بعد از فوت آیت‌الله واعظ طبسی در اقدامی که نشان دهنده علم والای و اشرافیت کامل رهبری در سطح کشور نسبت به جامعه علما بود آیت‌الله عبادی را به عنوان نماینده خود در خراسان جنوبی انتخاب کردند و به راستی که این انتخاب برای مردم کویرنشین استان با برکت بود.
مردم وقتی شنیدند که آیت‌الله عبادی نماینده رهبری در استان شدند سر از پا نشناخته و از این اقدام رهبری قدردانی کردند.
حال باید دید چرا مردم ایشان را اینقدر دوست دارند؟ سوالاتی که در ذهن بسیاری از افراد جامعه نقش بسته است و در همین فکر و خیال بودم که بانویی حدوداً 60 ساله دوان دوان خود را به سمت دفتر ایشان رساند، نگران و مضطرب بود نمی‌دانست اتاق ایشان کدام طرف است و از من خواست تا او را راهنمایی کنم و وقتی نگرانیش را پرس و جو کردم متوجه شدم که مردم آنقدر به آیت‌الله عبادی اعتماد داشته که برای مشکلات زندگی، مشکلات خانوادگی، درگیری با ادرات و تمام هم و غم زندگی به ایشان مراجعه می‌کنند و حتی نوزادان خود را به دفتر ایشان آورده تا برای تبرکی آیت‌الله عبادی اذان و اقامه را در گوششان بخوانند.
با توجه به تمام این خصلت‌ها و ویژگی‌هایی که ذکر شد چه خوب است که این عالم بزرگوار به عنوان امام جمعه شهر بیرجند هم باشند چراکه امام جمعه مسئولیتی است که مردم با آن ارتباط داشته و هر هفته برای شنیدن مباحث دینی، سیاسی و روز جامعه در اجتماع عظیم نماز جمعه شرکت می‌کنند.
حال که مردم در استان به ویژه در شهر بیرجند آیت الله عبادی را به عنوان الگوی اخلاق می‌دانند چه خوب است که ایشان در این منصب هم قرار گیرند تا بار دیگر مردم از کلام این سید بزرگوار که به حق بر دل می‌نشیند خطبه‌ها نماز جمعه و مسائل سیاسی و اجتماعی روز را بشنوند.
آری این مردم تشنه علمای بزرگی مانند آقایان عبادی هستند که کلامشان برگرفته از فرامین مقام عظمای ولایت، نفسشان حق، راهشان برگرفته از راه امام و رهبری است و چه کسی مناسبتر از اینکه  آقای عبادی در جایگاه امام جمعه شهر بیرجند باشند.
حجت الاسلام والمسلمین مهدی رحیم آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: آیت الله عبادی ویژگی‌های امام جمعه را داشته وحتی برتر از یک امام جمعه هستند.
وی افزود: ما از دفتر مقام معظم رهبری تقاضا داریم هرچه سریع تر، این خواسته ولایی مردم را انجام هند زیرا گزینه اول و وآخر تمام استان خراسان جنوبی برای امامت جمعه شهر بیرجند، آیت الله سید علیرضا عبادی است.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نظر دلسوزان استان خراسان جنوبی بر هیچ گزینه دیگری نیست وتماس‌ها،پیگیری‌های مکرر مردمی از علما،نخبگان وسیاسیون انجام شده وهمه بر انتخاب آیت الله عبادی به عنوان امام جمعه اتفاق نظر دارند.
درحال حاضر آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی هستند که مردم خواهان حضور ایشان در جایگاه امام جمعه شهر بیرجند هم هستند
انتهای پیام/

نظرات کاربران