23. تير 1396 - 23:52
بیرجندرسا- اگر گشتی در بازار بزنید با انبوهی از اجناس رو به رو خواهید شد که معروفند به جنس تقلبی؛ یک زمانی به آن بازار مشترک می گفتند و حالا اصطلاح فرنگی «Fake» را یدک می کشند! از گوشی همراه گرفته تا عینک و لوازم آرایشی و البته بهداشتی! این مسئله در سیاست نیز وجود داشته و چندسالی هست که رواج یافته است!

در همین ابتدا از نام خانوادگی آقای روحانی عبور می کنیم! کما این که به نظر بنده آقای روحانی کار بسیار پسندیده ای کرده اند که نام خانوادگی خود را از فریدون به روحانی تغییر داده اند!

اما داستان ما درباره آقای روحانی از سال 1369 آغاز میشود. یعنی زمانی که ایشان همزمان با عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای عالی امنیت ملی، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، و ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دانشگاه کلدونین گلاسگو به مدت 9 سال مشغول به تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری میشود!

فارغ از مسایل امنیتی که چرا یک مقام مسئول عالی رتبه کشور باید با وجود دانشگاه های خوب در داخل به سمت دانشگاهی برود که تازه تأسیس است و جایگاه مناسبی هم بین دانشگاه های اروپا و حتی انگلستان ندارد؟ این سؤال مطرح است که چگونه یک دانشجو می تواند با وجود این همه مسئولیت در داخل کشور به صورت همزمان در دانشگاهی در خارج از کشور آن هم به صورت حضوری و در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کند؟

به همین دلایل بود که از سال 92 سؤال بر روی مدرک جناب آقای روحانی مطرح شد! مسئله ای که هر چه بیشتر می رود لایه های جدیدتری از آن باز می شود. در این مورد قصد قضاوت نداریم اما همین قدر کافی است که در این مدت چندین نفر ایرانی و خارجی ادعا کرده اند که پایان نامه آقای روحانی از اثر پژوهشی ایشان کپی برداری شده و حتی نامی هم از این پژوهشگران در پایان نامه به میان نیامده است! یا توجه به این که احتمال رسیدگی به این مطلب با توجه به در قدرت بودن جناب روحانی در منصب ریاست جمهوری کم و تقریبا هیچ است فلذا ما نیز از خیرش میگذریم! باشد تا آیندگان درموردش قضاوت نمایند!

البته به طریق اولی امکان بررسی وضعیت تحصیل ایشان در حوزه در سال های 40-57 امکان پذیر نیست!

اما این مسئله پایان نامه را باید شروعی در نام گذاری کارهای دیگران به نام خود در کارنامه آقای دکتر! روحانی دید!

در سال 92 و انتخابات ریاست جمهوری با توجه به رسانه ای شدن نام آقای حسن روحانی، مسئله هسته ای و توافقنامه کاخ سعدآباد که به تبع آن تعطیلی و تعلیق کامل فعالیت های هسته ای را (حتی تحقیق و پژوهش دانشگاهی) به دنبال داشت، مطرح شد. اتفاقی که سر تیم مذاکره کننده ایرانی آقای روحانی مسئولیت اصلی آن را به دست داشت. در حالی که حدود 10 سال از این مسئله گذشته بود و همگان خنده ها یا بهتر بگویم قهقهه های آقای روحانی با جناب جک استراو (وزیر امور خارجه همانجایی که آقای روحانی در آن تحصیل کرده اند) را به خاطر داشتند و اتفاقاتی که بعد از آن ماجرا رخ داد یعنی پلمپ تمامی مراکز هسته ای کشور، روی کار آمدن مجلس هفتم و تصویب فک پلمپ و روی کار آمدن دولت نهم و اجرای این مصوبه؛ در عین ناباوری همگان ایشان ادعا کردند که فعالیت هسته ای ایران را نه تنها تعطیل نکردند که تکمیل کردند! جالب اینجاست که در زمان ریاست آقای احمدی نژاد بود که روز 20 فروردین به مناسبت تکمیل چرخه سوخت هسته ای روز انرژی هسته ای نام گرفته است!

به نظر میرسید این یکی از سبک ها و روش هایی است که جناب آقای دکتر روحانی در آن تبحر خاصی دارند؛

انتخابات 96 را که یادمان هست!

در ابتدا که رقبای انتخاباتی ایشان از اشتغال 1 میلیونی در سال سخن به میان می آوردند ایشان با لبخندهای همیشگی خود این طرح را به تمسخر گرفته و ناممکن می دانستند اما به ناگاه در هفته پایانی ایشان هم ادعا کردند که می توانیم بیش از 900 هزار شغل (البته کمتر از 1 میلیون شغل!) ایجاد کنیم.

در حالی که آقای قالیباف سایت کارانه و ثبت نام از جویندگان کار را شروع کرد به ناگاه این سایت فیلتر و سایت کارورزی دولت رونمایی شد!

در حالی که باز هم در ابتدا لبخندهای همیشگی جناب روحانی طرح 3 برابری یارانه برای اقشار کم درآمد را به تمسخر گرفته بود در هفته پایانی در چرخشی 180 درجه ای جناب آقای روحانی در دوربین تلویزیون نگاه کرد و گفت بلکه میشود این یارانه را تا پایان سال 1400، پنج برابر هم کرد!

یادمان هست که در مناظرات تلویزیونی چه بلوشویی برپا شد به خاطر این که پاسداران سپاه روی موشکهای خود جمله امام راحل را نوشته بودند «اسرائیل باید از بین برود» و همین آقای روحانی به همراه معاون اول خود رزمایش موشکی را مانع پیشرفت کشور و برجام و اقتصاد و اشتغال و... می دانستند! اما در کمتر از 4 ماه به یکباره آقای رئیس جمهور پرتاب موشک به سمت مقر داعش را دستور شخص خودشان، شناسایی های آن را منتسب به وزارت اطلاعات خود و تأمین بودجه آن را هم از خزانه دولت، عنوان کردند. هرچند بعد از پرتاب این شش موشک 48 ساعتی آقای روحانی سکوت اختیار کرد تا ببیند جو عمومی به چه سمتی می رود تا بعدش اظهار نظر کند اما خوب فرضا که همه این حرف های شما درست! خوب چرا همان موقع که سپاه داشت رزمایش می کرد و روی موشک هایشان آن جملاتی را که مطابق میلتان نبود را می نوشت بودجه اش را قطع نکردید یا دستور توقف رزمایش را صادر نفرمودید! هرچند بین خودمان بماند که می گفتند که اصلا شما دستور رزمایش را صادر کرده بودید که در مذاکرات هسته ای بتوانید بیشتر امتیاز بگیرید!

حالا هم اخیرا مثل این که آقای روحانی دست گذاشته اند بر روی منافقین دهه 60! آقای روحانی که در مناظرات با تمام توان جناب رئیسی و اتفاقات مربوط به منافقین را مورد هدف حملات خود قرار داده بود تا جایی که مریم رجوی نیز به تبلیغ از ایشان پرداخت، به یک باره منافقین را داعشی های دهه 60 نامیده است.

بهرحال این یکی از روش های آقای روحانی است که وقتی می بینید یک چیزی خوب است دوست دارد آن را به نام خودش ثبت کند یا حداقل در آن سهیم باشد. احتمالا هم نیت شان خیر است و نمی خواهند مردم را از خود آزرده خاطر کنند و می خواهند در هر کار خیلی شریک باشند!

در پایان هم بگوییم که این یادداشت تماما به صورت طنز نوشته شده بود و هیچ نسبتی با واقعیت ندارد؛ هم مدرک جناب آقای دکتر روحانی در کمال صحت است و هم ایشان کامل کننده انرژی هسته ای بوده اند! تمامی طرح های اشتغال زایی و افزایش یارانه کم درآمدها هم از خود ایشان بوده و نمونه خارجی نداشته است! موشک ها هم که کار شخص خود ایشان بوده است. بهرحال دولتی که از ائمه جمعه به دادگاه ویژه روحانیت (همان دادگاهی که در انتخابات به خاطر دادستانی آقای رئیسی در آن، مورد هجوم آقای روحانی قرار گرفت) و از فرماندهان نظامی (همان هایی که تفنگ دارند) به دادگاه نظامی شکایت می کند قطعا به این رسانه محلی که دستش به هیچ کس بند نیست و هیچ پشتوانه ای به غیر از خدا ندارد هیچ اغماضی نخواهد کرد!

نظرات کاربران