29. آبان 1395 - 7:20
بیرجندرسا- محصولی که رنج دستان کشاورزان کویر را با خام فروشی، خشکیده تر و نحیف تر کرده است, کمرشان خمیده و با وجود کوچک شدن سفره هایشان, دلهایشان به وسعت کویر رنج های و محرومیتشان را در خود پنهان کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سال هاست که در در دل کویر مردم روستای چاهداشی با وجود خشکسالی های 17 ساله محصول مروارید سیاه یعنی زیتون را کشت و برداشت می کنند

برداشت محصول زیتون از 327 هکتار اراضی کشاورزی زیر کشت باغات زیتون شهرستان نهبندان که بیشتر در مناطق چاهداشی، دشت محمد آباد و شهر نهبندان می باشد آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان با اشاره به اینکه برداشت زیتون نسبت به سال گذشته از رشد 8 برابری برخوردار است، اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 35 تن زیتون از مزارع شهرستان برداشت شود

 

.

محصولی که رنج دستان کشاورزان کویر را با خام فروشی، خشکیده تر و نحیف تر کرده است, کمرشان خمیده و با وجود کوچک شدن سفره هایشان, دلهایشان به وسعت کویر رنج های و محرومیتشان را در خود پنهان کرده است.

امید است که با راه ‌اندازی کارگاه فراوری محصولات کشاوری نظیر مروارید سیاه "زیتون" در نهبندان، زمینه تولیدات محصولات کشاورزی و اشتغال جوانان فراهم شود و منطقه از محرومیت چند صد ساله نجات یابد.

نظرات کاربران