28. خرداد 1395 - 16:17
جمعه‌هاي اقتصاد مقاومتي
خائن به ميهن!
بیرجندرسا- خريد كالاي داخلي مسئله اي است كه در سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي جايگاه ويژه‌اي دارد. مطلب زير كه برگرفته از درس گفتار دكتر پيغامي، استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق عليه السلام، است، تجربه كشور كره جنوبي را مطرح مي كند!

کتابی را اخیراً ما ترجمه کرده ایم به اسم «نیکوکاران بدکار»، نوشته آقای چانگ، استاد اقتصاد توسعه دانشگاه کمبیرج انگلستان، آقای چانگ خودش کره ای الاصل است، این کتاب بسیار خواندنی است.

می گوید؛ ما در سال ۱۹۶۰ بچه راهنمایی بودیم، کره در ابتدای پیشرفت خود بود، زمانی که شرکت سامسونگ تنها یک شرکت کوچک خرید و فروش الیاف بود، می گوید در مدارس به ما گفتند دولت ارز کم دارد، و ارز باید نگهداری بشود برای انتقال تکنولوژی های پیشرفته در کشور.

، به ما در مدارس راهنمایی گفتند؛ هر جا در خانه فامیل تان رفتید و دیدید که حتی یک شکلات خارجی دارند بدانید این خائن به میهن است، بیائید و اسم او را بعنوان خائن در تابلو مدرسه بزنید!

 می گفت من البته یادم نمی آید که اسم کسی را به تابلو مدرسه زده باشم، اما بارها می رفتیم به خانه فامیل و اگر می دیدم که شکلات خارجی دارند، آرام در دلم می گفتم؛ خائن به میهن! خائن به میهن!

دكتر عادل پيغامي

نظرات کاربران