14. بهمن 1393 - 10:13
رئیس دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
پیشگیری از بروز ۳۵درصد از سرطان ها با تغذیه مناسب
بیرجندرسا-چاقی یکی از عوامل اصلی ایجاد سرطان است اما با کنترل وزن و اصلاح شیوه غذایی می توان از بروز ۳۵ درصد سرطان ها جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از صاحب نیوز، نقش تغذیه صحیح در درمان بسیاری از امراض انسانی از بیماری های قلبی عروقی ، سرطان و آلرژی مورد تایید است وسرطان نیز از جمله بیماری هایی است که تغذیه صحیح در پیشگیری و حتی درمان آن نقش مهمی دارد. *کمبود ویتامین Dبا بروز سرطان ها مرتبط است
رئیس دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص نقش تغذیه صحیح در درمان سرطان عنوان کرد: تحقیقاتی که بر روی علم تغذیه انجام شده نشان می دهد که با اصلاح تغذیه مناسب می توان از بروز ۳۵ درصد از سرطان ها پیشگیری نمود.
درحقیقت تغذیه نقش انکار ناپذیری در پیشگیری از بروز سرطانها دارد و از بین عوامل تغذیه ای که نقش پررنگ تری در پیشگیری از بروز سرطان ها دارند: مصرف میوه ها، سبزی و حبوبات است که با کاهش خطر سرطان همراه است.
همچنین مصرف غلات کامل میزان بروز را کاهش می دهند و در مقابل استفاده از: گوشت قرمز، چربی های جامد و غلات تصفیه شده که حاوی اسیدهای چرب هستند باعث افزایش خطر بروز سرطان ها می شود.
نیز با بروز سرطان ها مرتبط dبررسی ها نشان می دهد که کمبود ویتامین است.
 احمد اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: بنابراین برای پیشگیری از بروز سرطان در جامعه باید بر روی الگوی غذایی سالم شامل: مصرف میوه ها، سبزی، حبوبات و روغن های مایع سالم تاکید گردد.
درمقابل مصرف فست و فودها، گوشت های قرمز به ویژه انواع کبابی و روغن های جامد باید به حداقل ممکن برسد .
همچنین کنترل وزن نیز در کنار سایر عوامل تغذیه ای در پیشگیری از سرطان ها سهم به سزایی دارد، افراد چاق در معرض خطر ابتلا به سرطان ها هستند.
رئیس دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ادامه گفت: سرطان سومین عامل مرگ و میر در کشور است و شایع ترین سرطان در بین مردان (در کشور و استان) سرطان معده و همچنین شایع ترین سرطان در بین زنان (در کشور و استان) سرطان سینه می باشد.
وی در خاتمه یادآور شد: استفاده از مکمل های غذایی باید با نسخه پزشک مصرف شده و خودسرانه مصرف نشود، در این صورت این مکمل ها می تواند جایگزین تغذیه مناسب شود.
رژیم غذایی در درمان سرطان نقش مهمی دارد ،خوردن موادد غذایی مناسب سبب تسریع بهبودی و بقای توانایی اشخاص خواهد شد.
*ارتباط مصرف رژیم های پرچرب با سرطان
دریافت مقادیر زیادی چربی موجب افزایش احتمال خطر سرطان روده، پستان و کلیه می شود، دریافت بالای چربی به خصوص در زنان یائسه احتمال بروز سرطان پستان را افزایش می دهد.
درصد قابل توجهی از موارد بروز سرطان ارتباط نزدیکی با نحوه زندگی و عادات غذایی افراد دارند و می توان از بسیاری از سرطان ها با تغییر تغذیه ، کنترل وزن، فعالیت فیزیکی و ترک دخانیات پیشگیری کرد.
محاسبه و کنترل دقیق نیازمندی‌های انرژی، مایعات، ویتامین ها و سایر مواد مغذی و در نهایت رعایت برنامه غذایی استاندارد براساس نوع سرطان و نیز مرحله پیشرفت آن اجتناب ناپذیر است.

نظرات کاربران