نمایش 1 - 10 از 18
افتخاری در محرومیت/
بیرجندرسا- محرومیت عشایر نه تنها دانش آموزان استان را به شکست وا نداشته بلکه موجب شده است دانش آموزان عشایر ۳ رتبه نخست کشور را کسب کنند.
بیرجندرسا- بسیاری از اندیشمندان به طور خاص مقوله تولید علم دینی و روش رسیدن به این نوع علم را بررسی می‌کنند و در واقع قایل به علم دینی و غیر دینی هستند. در ادامه به صورت کاملا خلاصه با دیدگاه های مختلف راجع به علم دینی آشنا خواهیم شد
آنچه مادران باید بدانند؛
بیرجندرسا- فلج مغزی اختلال در حرکت و وضعیت بدن است. و علت آن آسیب وارد شده به مغز در حال رشد (مغز کودک تا 3 سالگی) است که این آسیب می تواند قبل از تولد، حین تولد و بعد از تولد رخ دهد. این آسیب توانایی مغز برای کنترل ماهیچه های بدن را به تأخیر می اندازد.
امام جمعه
در دفتر امام جمعه بیرجند:
بیرجندرسا- سال هاست که در دفتر امام جمعه بیرجند با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان سفره ای برای اقشار مختلف به ویژه ادارات و کارمندان گشوده می شود تا جایی که دستگاه ها و نهادها برای وقت گرفتن یک شب این ماه بر هم سبقت می گیرند.
مسئولین دلسوز کجا هستند:
بیرجندرسا- هفته گذشته جشن چهلمین سالگرد دانشگاه بیرجند با هزینه سرسام آوری در حالی برگزار شد که دانشجوی نخبه دانشگاه بیرجند برای هزینه اختراع خود لنگ دو میلیون تومان بود.
به مناسبت برگزاری مراسم چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه بیرجند؛
بیرجندرسا- کافی است یک نگاه اجمالی به برنامه و تجهیزاتی که در آن استفاده می کردید. در همان برآورد اولیه و غیر دقیق رقمی بالای 500 میلیون تومان قابل محاسبه بود. رقمی که می شد حداقل از 200 پایان نامه، اختراع و یا هر ایده علمی دانشجویی حمایت کرد و کمی به پیشرفت علم کمک کرد.
آنچه پدران و مادران بايد بدانند؛
بیرجندرسا- كساني كه به تازگي پدر يا مادر شده اند علاقه مندند بدانند كه فرزند نوزادشان در دوران ابتدايي زندگي خويش چگونه رشد مي كند. در اين مقاله بر آنيم تا روند رشد شناختی در دو ساله اول زندگي كودكان را بررسي كنيم.
خشکسالی
انتخابات ،بحران آب و مطالبه گری/
بیرجندرسا- با توجه به اقیم خشک و نیمه خشک منطقه، کاندیداهای محترم چه طرحی برای ارتقاء سطح زندگی کشاورزان و دامپروران که عملا بیشترین خسارت را از جانب بحران آب و خشکسالی متحمل شده اند، دارند (با مد نظر قرار دادن دامنه اختیارت و قدرت یک نماینده)؟ و موارد زیادی از این قبیل که نه با شعار و نه با وعده های توخالی قابل حل نبوده و نیستند.
انفولانزا
بیرجندرسا- این روزها شاهد ماسک بر روی چهره اکثر مردم شهر هستیم مردمی که دیگر با کراهت از کنار هم رد می شوند اما به راحتی آب دهان خویش و دستمال های کاغذیشان را در معابر عمومی می اندازند و بعد هم می ترسند تا مبادا بیماری آنفولانزا مثل سگ پاچشان را نگیرد !!!
زاکانی
بیرجندرسا- مجلس فراخور وظیفه قانونیش درحال بررسی کارشناسی است و در مقام داوری قرار دارد لذا مناظره خلاف کار دقیق است.

صفحه‌ها