بسته های ویژه رومینگ امارات
2. تير 1401 - 13:04
بیرجندرسا-مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان جنوبی از تحصیل بیش از هزار و ۷۰۰ دانش آموز افغانستانی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، صفائی در نشست گرامیداشت روز جهانی پناهنده گفت: مهاجرت اتباع افغانستانی به استان از سال ۱۳۶۰ شروع شد و هم اکنون بیش از ۱۰ هزار مهاجر افغانستانی در استان سکونت دارند.

وی گفت: با توجه به فرمان رهبر معظم انقلاب، هیچ تبعه مجاز و غیر مجازی نباید از تحصیل باز بماند که به دنبال این امر، هم اکنون بیش از هزار و ۷۰۰ دانش آموز و بیش از ۵۰۰ دانشجوی افغانستانی در استان در حال تحصیل هستند.

صفائی گفت: اجرای مرحله یک سوله دو منظوره، توزیع ۶۰۰ بسته غذایی، اجرای طرح‌های مشترک با فنی و حرفه‌ای برای مهارت آموزی مهاجرین، اجرای طرح بیمه سلامت رایگان برای اقشار آسیب پذیر و توزیع کارت هدیه بین اقشار آسیب پذیر افغانستانی از جمله اقدامات اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان از ابتدای سال تاکنون برای اتباع افغانستانی بوده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان جنوبی گفت: پس از تیر پارسال و ورود موج جدیدی از مهاجرین افغانستانی به کشور و استان، بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مهاجر افغانستانی فاقد مدرک در کشور شناسایی شدند.

وی گفت: این افراد تا پایان مهر امسال به عنوان پناهنده در کشور پذیرفته شدند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران