بسته های ویژه رومینگ امارات
2. تير 1401 - 9:47
در راستای افزایش ایمنی تردد انجام می شود؛
اجرای شیار لرزاننده در ۱۳۰ کیلومتر از محور دیهوک- راور
بیرجندرسا-سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای دیهوک گفت: در راستای افزایش ایمنی تردد و ایمن سازی بیشتر نقاط پرحادثه، حدود ۱۳۰ کیلومتر شیار لرزاننده در محور دیهوک- راور اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، احمد آخوندی صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: عملیات اجرایی شیار لرزاننده در مقاطع و مسیرهای پرحادثه ضمن کاهش سرعت و افزایش ضریب هوشیاری رانندگان، موجب کاهش تصادفات می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای افزایش ایمنی تردد و ایمن سازی بیشتر نقاط پرحادثه، حدود ۱۳۰ کیلومتر شیار لرزاننده طولی کنار جاده در محور دیهوک – راور در حال اجرا است.

آخوندی بیان کرد: از این مقدار عملیات در دو نقطه به صورت شیارهای لرزاننده در طول محور از کیلومتر صفر تا ۴۷ انجام شده و از کیلومتر ۱۵۵ به سمت انتهای حوزه استحفاظی دیهوک - راور نیز در حال انجام است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیهوک اظهار کرد: نوارهای رامبل با ایجاد شیارهای استاندارد روی آسفالت به رانندگان هنگام تغییر خطوط، بوسیله ایجاد لرزش در خودرو و تولید صدا هشدار می‌دهند.

وی بیان کرد: علاوه بر اجرای شیار لرزاننده، نصب تابلو و علائم هشدار دهنده، خط کشی محورها و اجرای گاردریل و چراغ چشمک زن در نقاط پرحادثه کرده هم انجام می‌شود که نقش بسزایی در فزایش ایمنی ترافیک دارد.

آخوندی اظهار کرد: طبق آمارها درصد قابل توجهی از تصادفاتی که منجر به خروج خودرو از مسیر می‌شود، خواب آلودگی راننده است.

وی ادامه داد: امید است اجرای طرح شیار لرزاننده در جاده‌های کویری حوزه استحفاظی سبب آگاهی بیشتر رانندگان در هنگام خروج از لاین حرکت و کاهش حوادث و سوانح جاده‌ای شود.

نظرات کاربران