بسته های ویژه رومینگ امارات
2. تير 1401 - 0:37
بیرجندرسا-رئیس دادگستری طبس بابیان اینکه گرانی ها در طبس نسبت به شهرهای مجاور در استان بیشتر است، گفت: دستگاه قضایی با تمام افراد و مدیرانی که در رابطه با گرانی ترک فعل کنند برخورد قانونی می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام احمد معماریان شامگاه چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد افزود: مسئولان نقد منصفانه را می پذیرند تا زمانی که نقدها جنبه سیاسی و حزبی پیدا نکنند و اب به آسیاب دشمن ریخته نشود.

وی با بیان اینکه از رسانه ها تقاضا داریم تا همکاری تنگاتنگی با دستگاه قضایی و اجرایی در شهرستان طبس داشته باشند ادامه داد: گرانی، مسکن و اجاره بها از دغدغه های اصلی مردم طبس می باشد که رسانه ها باید این موارد را از مسئولان مطالبه، نقد کنند و راهکار خود و مردم را در اختیار مسئولان قرار دهند.

وی از رسانه های شهرستان خواست تا در زمینه مشکلات مردمی مناظراتی را بین مسئولان برگزار کنند تا مردم خود در مورد مسائل قضاوت کنند و خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی پشتیبان خبرنگاران و رسانه های شهرستان در رابطه با مطالبه گری برای رفع مشکلات مردم می باشد.

رئیس دادگستری طبس از راه اندازی واحد اطلاع رسانی و پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان طبس خبر داد و گفت: تا آخر امسال ورودی ها به دادگاه، دادسرا و شوراهای حل اختلاف شهرستان طبس را به نصف می رسانیم و در هفته قوه قضائیه ناهنجاری های شهرستان را بررسی می کنیم.

وی در مورد گرانی های چشمگیر در شهرستان طبس در مقایسه با شهرستان های اطراف خراسان جنوبی گفت: قرار است تا پل ارتباطی بین مسئولان و مردم به صورت مستقیم ایجاد کنیم و در صورتی که قصوری در کار مسئولان دیده شد مسئول مربوطه احضار و موضوع برطرف می شود.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی با تمام افراد و مدیران دولتی و بخش خصوصی که در رابطه با گرانی و دیگر مشکلات مردم و جامعه ترک فعل کنند برخورد قانونی می کند.

افزایش دفاتر خدمات قضایی

حجت الاسلام معماریان از افزایش دفاتر خدمات قضایی در طبس خبر داد و گفت: تا چند وقت قبل ۲ دفتر خدمات قضایی در طبس فعال بود که یکی از این دفاتر تعطیل و هم اکنون با یک دفتر حجم مراجعات و ازدحام جمعیت افزایش یافته ات که به زودی دومین دفتر خدمات قضایی در طبس راه اندازی می شود تا خدمات دهی به شهروندان بهتر صورت گیرد.

وی افزود: در دفاتر خدمات قضایی مدارک به صورت الکترونیکی ثبت و به شعبات شهرستان ارجاع داده می شود ضمن اینکه به زودی شعبه حقوقی در دادگستری طبس هم راه اندازی می شود.

پرونده کلاهبرداری آمیتیس در حال بررسی است

رئیس دادگستری طبس در پاسخ به ماجرای پرونده کلاهبرداری شرکت آمیتیس که در رابطه با ارز دیجیتال که یکی از متهمان پرونده در طبس دستگیر شده بود به خبرنگاران گفت: پرونده کلاهبرداری شرکت آمیتیس محرمانه و در حال بررسی است و با توقیف اموال متهم اموال مال باختگان تا حدودی پرداخت و در رابطه با پرونده به موقع اطلاع رسانی می شود.

وی ادامه داد: تمام مسئولان و رسانه های طبس باید سعی کنیم امنیت فکری و اجتماعی شهروندان را ارتقاء دهیم و معضلات خانواده ها را رفع کنیم.

وی با بیان اینکه رسانه ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند ادامه داد: رسانه ها سعی کنند در مرحله اول به موضوع اعتیاد، معضلات اجتماعی و ناهنجاری های جامعه بپردازند و صرف خبرنگار تهیه خبر نباشد.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران سعی کنند در خبرها تحریف صورت نگیرد خاطر نشان کرد: رسانه ها اخبار را از منابع مستند تهیه کنند و امیدواری را به جامعه تزریق کنند که خبرها در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای حفظ نظام و انقلاب باشد.

نظرات کاربران