بسته های ویژه رومینگ امارات
31. خرداد 1401 - 14:05
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی خبر داد
وجود ۱۸۴ حافظ تخصصی قرآن در استان
بیرجندرسا-حجت الاسلام رضایی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی از وجود تعداد ۱۸۴ نفر حافظ کل قرآن کریم دارای مدرک تخصصی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "بیرجندرسا"،حجت الاسلام احمد رضایی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تأکید بر این‌که بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی بایستی "جهاد تبیین" را جدی بگیریم،عنوان کرد:خدا را شاکریم که امروزه فاخرترین و مردمی‌ترین تشکل با محوری محبت اهل بیت (ع) در اختیار ما قرار دارد.

 

 

 

وی ادامه داد: ما باید از فرصت‌ها استفاده کنیم و نوآوری‌های متعدد هنری را در مجموعه‌های خود داشته باشیم.
 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که "جهاد تبیین"از اولویت‌های سال جاری سازمان تبلیغات اسلامی استان است،تصریح کرد:علاوه بر این مهم،شبکه‌سازی و مردمی‌سازی تبلیغ نیز در دستور کار ما قرار دارد تا همه مردم مبلغ اسلام ناب محمدی باشند.
 

حجت الاسلام رضایی از فعالیت ۱۳۳ روحانی به عنوان امام روستا و محله در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: از این تعداد ۹۷ نفر بصورت دائم در روستا‌های بالای ۱۰۰ خانوار استان مستقر بوده و به تبلیغ امور دینی می‌پردازند.
 

وی با بیان این‌که همه ساله با فرا رسیدن ماه محرم بیش از هزار و ۳۰۰ روحانی بومی و غیر بومی به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند،بیان کرد:طلاب و مبلغین امور دینی در دورترین مناطق استان و همچنین نقاط مرزی و صعب‌العبور با کمترین میزان دریافتی،به تبلیغ امور دینی می‌پردازند.
 

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در ادامه ابراز کرد:۳۴ موسسه قرآنی و ۶۶ خانه قرآنی شهری و ۱۸۴ خانه روستایی در استان فعال است.
 

حجت الاسلام رضایی از وجود تعداد ۱۸۴ نفر حافظ کل قرآن کریم دارای مدرک تخصصی در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود:در ۴ سال گذشته بیش ۳۲ هزار و ۹۰۰ نفر آموزش‌های عمومی و بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ نفر آموزش‌های تخصصی قرآن را در استان فرا گرفته اند.
 

وی در پایان از برگزاری اجتماع بزرگ خانوادگی "سلام فرمانده" در عصر روز چهارشنبه اول تیرماه از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آزادی بیرجند با حضور اقشار مختلف مردم خبر داد و گفت:از همه خانواده‌ها تقاضا می‌شود که در این مراسم بزرگ و معنوی حضور چشمگیر و پررنگی داشته باشند و از آوردن وسیله نقلیه شخصی به محل مراسم خودداری فرمایند.

 

انتهای پیام/۱۴

نظرات کاربران