بسته های ویژه رومینگ امارات
30. خرداد 1401 - 11:27
بیرجندرسا-بخشدار مرکزی طبس گفت: ۱۴ روستا در بخش مرکزی شهرستان طبس به صورت مداوم با تانکر آبرسانی سیار می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،علی اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر به تنش آبی با توجه به کمبود آب در این شهرستان اشاره کرد و افزود: با توجه به کم آبی و کاهش ظرفیت سد نهرین جهت جلوگیری از بحران آب فرهنگ سازی برای صرفه‌جویی عموم و بویژه کشاورزان در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: بخش مرکزی شهرستان طبس ۷ هزار ۶۰۰ مشترک دارد که ۸۵ کیلومتر شبکه توزیع در این بخش فرسوده و ۱۰۰ کیلومتر دیگر انشعابات فرسوده در این بخش می‌باشد.

به گفته وی در ۱۴ روستا بخش مرکزی به صورت مداوم آبرسانی سیار صورت می‌گیرد که قرار است تا در یک برنامه زمان بندی منظم نسبت به تعویض فرسودگی‌ها اقدام شود.

بخشدار مرکزی از اجرای پروژه آبی کوثر در این بخش خبر داد و افزود: این پروژه به منظور تأمین آب دهستان منتظریه و کمک به مجتمع کوثر اجرا می‌شود که در این پروژه ۱۸ کیلومتر خط انتقال و ۳ باب مخزن ۲۰۰، ۵۰۰ و هزار مترمکعبی ساخته و آماده بهره برداری است.

وی از اجرای ۸ کیلومتر خط انتقال در این پروژه اشاره کرد و گفت: ۱۰ کیلومتر باقی مانده به قرارگاه امام حسن (ع) واگذار شده و چاه حفر و در حال تجهیز است.

«اکبرزاده» برآورد اولیه این پروژه را ۲۲ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: یکی از مصوبات برای کمبود بحران آب در بخش مرکزی طبس متقاعد کردن مردم به تغییر الگوی مصرف و استفاده از فضای مجازی در خصوص تبیین مسئله تنش آبی و تخصیص اعتبار در خصوص اصلاح و ترمیم شبکه‌های آبرسانی فرسوده و مخازن آب روستا است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران