بسته های ویژه رومینگ امارات
30. خرداد 1401 - 10:22
بیرجندرسا-مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی با اشاره به کاهش ۲۸ درصدی بارندگی‌ها در خراسان‌جنوبی نسبت به بلند مدت گفت: دمای هوا در روزهای آتی افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،علیرضا خندان رو در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طی روزهای آتی گرد و غبار در خراسان‌جنوبی نسبت به هفته قبل کاهش پیدا می‌کند ولی از طرف دیگر شاهد افزایش دما در بسیاری از شهرهای خراسان‌جنوبی خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: دمای هوا در مرکز استان، شهرستان بیرجند حدأکثر به ۳۹ درجه و در شهرهای مانند طبس به ۴۵ درصد نیز خواهد رسید.

خندان رو با اشاره به اینکه میانگین بارندگی‌ها از ابتدای سال زراعی جاری یعنی از مهر ۱۴۰۰ تا به امروز حدود ۸۱.۲ میلی متر بوده است که این آمار نسبت به بلند مدت ۲۸ درصد کاهش داشته است، اظهار کرد: میزان بارندگی‌ها در مقایسه با سال قبل ۳۵ درصد افزایش داشته است.

وی یادآور شد: البته در تحلیل این آمار باید توجه ویژه داشته باشیم که سال زراعی گذشته کم باران ترین سال در ۵۰-۶۰ سال گذشته بوده است و از این جهت باید برای ارزیابی میزان بارندگی در سال زراعی جاری آمار بلند مدت را در نظر بگیریم.

مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: همه این موارد برای تأکید بر این نکته است که ما سال‌های کم باران را سپری می‌کنیم و همه ما به عنوان یک شهروند وظیفه شناس هر گونه مصرف آب را باید با توجه به این کمبود نزولات آسمانی داشته باشیم.

نظرات کاربران