بسته های ویژه رومینگ امارات
29. خرداد 1401 - 9:25
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی:
۲۸۴ میلیارد ریال ملک مازاد دولتی در خراسان جنوبی به فروش رفت
بیرجندرسا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: ۶۵ ملک مازاد دولتی در سال ۹۹ در استان شناسایی شده که از این تعداد ۱۶ ملک با ۲۸۴ میلیارد ریال تاکنون به فروش رفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مرتضی ذاکریان شنبه شب در جلسه شورای برنامه ریزی خراسان جنوبی با اشاره به اراضی مازاد دولتی در استان بیان کرد: تاکنون ۱۶ ملک مازاد دولتی با مبلغ حدود ۲۸۴ میلیارد ریال به فروش رسیده و هزینه فروش آن هم به استان تزریق شده است.

وی ادامه داد: این املاک بیشتر مربوط به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، ادارات کل امور اقتصادی و دارایی، ورزش و جوانان، دامپزشکی و جهاد کشاورزی استان بوده است.

ذاکریان با بیان اینکه هنوز ۳۰ ملک باقی مانده که با مقاومت مدیران برای فروش مواجه هستیم، گفت: مشکلات تغییر کاربری، مقاومت مدیران دستگاه های اجرایی و وجود املاک فاقد سند از مهمترین موانع فروش پیش روی فروش املاک مازاد دولت در خراسان جنوبی است.

وی بیان کرد: همچنین عدم ثبت در سامانه، لزوم فروش املاک به صورت یکجا و نقدی و قیمت گذاری بالای املاک توسط کارشناسان دادگستری از دیگر موانع فروش املاک مازاد دولت در خراسان جنوبی است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی اظهار کرد: در مجموع در راستای مولدسازی اموال غیرمنقول دولت و در راستای اجرای قانون مربوطه از سال ۱۳۹۹ تاکنون تعداد ۶۵ ملک مازاد دستگاه‌های اجرایی در استان شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه ۴۶ پرونده پس از تایید کمیته مولدسازی استان برای طرح در کارگروه مولدسازی مرکز و انجام مراحل صدور مجوز فروش به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال شد، افزود: همه مجوزها صادر و برای انجام مراحل فروش به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

نظرات کاربران