بسته های ویژه رومینگ امارات
29. خرداد 1401 - 9:15
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی:
هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به خراسان جنوبی اختصاص یافت
بیرجندرسا-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از اختصاص هزار و ۲۸۵ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات چهار درصدی اشتغالزایی در سال جاری به استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، جواد اشرفی شنبه شب در شورای برنامه‌ریزی خراسان جنوبی بیان کرد: دولت از محل بند «ب» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری هزار و ۲۸۵ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات چهار درصدی اشتغالزایی به خراسان جنوبی اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه سقف تعیین شده برای اعطای تسهیلات اشتغالزایی ۱۰۰ میلیون تومان است، افزود: این تسهیلات باید با اولویت مناطق محروم و فعالیت‌های خلاق و دانش بنیان هزینه شود.

اشرفی با بیان اینکه این تسهیلات بر اساس شاخص‌های جمعیت و نرخ بیکاری بین شهرستان‌های استان توزیع می‌شود، گفت: همچنین این تسهیلات برای فعالیت‌هایی مانند صنایع تبدیلی و تکمیلی، فعال سازی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل و زنجیره تولید و فرآوری کشاورزی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی هم در این جلسه بیان کرد: بیشترین درصد اعتبارات عمرانی سال گذشته به شهرستان‌های بیرجند، قائنات، طبس با توجه به جمعیت بالای این سه شهرستان اختصاص یافته است.

حمید جهانشاهی ادامه داد: اعتبارات هزینه‌ای استان در سال گذشته از ۴۷۱ میلیارد تومان به ۶۰۸ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین اعتبارات عمرانی استان از محل سه سر فصل تملک دارایی، توازن و نفت از ۷۸۵ میلیارد تومان در سال گذشته به یک هزار و ۶۹ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

نظرات کاربران