بسته های ویژه رومینگ امارات
28. خرداد 1401 - 11:18
بیرجندرسا-استاندار خراسان‌جنوبی به مشکلات ورزشگاه شهید «شهپر» اشاره کرد و گفت: اینکه پروژه‌ای از سال ۹۲ شروع شود و معطل بماند، اصلاً زیبنده نیست لذا باید با تأمین اعتبار لازم از محل متمم سفر و یا در قالب مصوبات سفر دوم رئیس‌جمهور به استان، برای تکمیل این ورزشگاه برنامه‌ریزی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی صبح امروز در شورای آموزش و پرورش استان، اظهار داشت: موفق شدن در تحقق آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی، حضور سازنده ما در کشورهای جهان اسلام و منطقه و برقراری عدالت در دنیا، همه در گرو تعلیم و تربیت انسان‌های انقلابی است.

وی بیان داشت: اگر نظام آموزش و پرورش ما بتواند نسل جدید را در تراز انقلاب اسلامی تربیت کند، ما خواهیم توانست آرمان‌های نظام را محقق کنیم.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید جامعه را به حیات طیبه برساند، مطرح کرد: پرورش نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی باید مهم‌ترین خروجی و نتیجه تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش ما باشد.

قناعت متذکر شد: اگر در این زمینه کمتر توفیق داشته‌ایم، باید برنامه‌ها و عملکردمان را مورد بازنگری و ارزیابی قرار دهیم و آسیب‌شناسی کنیم.

وی با اشاره به امام علی(ع) و شاهد مثال زنبور که با نشستن روی گل شهد می‌مکد و در نهایت عسل تولید می‌کند، تبیین کرد: چون بنیان و اساس آموزش و پرورش ما اسلامی است لذا باید خروجی آن هم جوانان متدین، متقی، آزاده، عالم، انقلابی و جهادی باشد.

استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه سند تحول آموزش و پرورش، چشم‌اندازی روشن و افقی ترسیم شده دارد، گفت: اگر عزم و اراده قوی باشد و تلاش و پیگیری لازم هم صورت بگیرد، قطعاً ما خواهیم توانست این سند را محقق کنیم و از نتایج آن بهره‌مند شویم.

قناعت به شعار سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» اشاره و تصریح کرد: آموزش و پرورش علاوه بر رویکرد تعلیمی، تربیتی، اعتقادی و عبادی، باید ساحتی دانش‌بنیان و فناورانه نیز داشته باشد.

وی از اوقات فراغت دانش‌آموزان به عنوان یک فرصت مطلوب یاد کرد و اظهار داشت: شعار «هر دانش‌آموز، یک مهارت» شعاری کلیدی و زیبنده است که باید در همین فرصت تعطیلات تابستان به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

استاندار خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در گذشته افراد دارای مدرک تحصیلی کمتر و فنی کار و متخصص بیشتر داشتیم اما از آفت‌های تمدن همین است که مدرک‌گرایی افزایش یافته و افراد دارای تخصص کمتر شده‌اند.

قناعت در ادامه با اشاره به زیرساخت‌های آموزشی بر ارزیابی وضعیت آموزش و پرورش استان تأکید و متذکر شد: در بحث توسعه فضاهای آموزشی، مناطق دورافتاده مدنظر قرار گیرد که عدالت آموزشی رعایت شود و کمبودها عادلانه توزیع شود تا فشار بر روی نقاط محروم نباشد.

وی به مشکلات ورزشگاه شهید «شهپر» هم اشاره و تصریح کرد: اینکه پروژه‌ای از سال ۹۲ شروع شود و معطل بماند، اصلاً زیبنده نیست لذا باید با تأمین اعتبار لازم از محل متمم سفر و یا در قالب مصوبات سفر دوم رئیس‌جمهور به استان، برای تکمیل این ورزشگاه برنامه‌ریزی کنیم.

استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: برای بررسی موضوع کمبود فضاهای آموزشی در محدوده‌های مسکن مهر و حاشیه شهر، جلسه‌ای ویژه با حضور دستگاه‌های متولی برگزار می‌شود.

نظرات کاربران