بسته های ویژه رومینگ امارات
28. خرداد 1401 - 12:57
بیرجندرسا-مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با اشاره به تدوین اطلس سرمایه‌گذاری استان، گفت: بر اساس خروجی اطلس سرمایه‌گذاری استان اراضی پیشنهادی طرح‌های سرمایه گذاری اولویت‌دار تعداد ۱۱۷ قطعه زمین مربوط به ۹۰ طرح است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  مرتضی ذاکریان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای تدوین اطلس سرمایه‌گذاری استان طی سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ با ۲۴ دستگاه اجرایی استان جلسات کارشناسی برگزار و موانع و ملزومات اطلس مورد بحث قرار گرفته است.

وی بیان داشت: تاکنون در تهیه اطلس سرمایه‌گذاری استان ۴۰ لایه اطلاعاتی از دستگاه‌های ذیربط و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اخذ، پردازش و لحاظ و در حال بروز رسانی است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ما به اطلس سرمایه‌گذاری نیاز داریم تا بدانیم در چه نقطه‌ای چه نوع فعالیتی را می‌توانیم انجام دهیم، ادامه داد: این سند کار علمی ارزشمندی است که تمامی فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و مزیت‌های هر شهرستان، شهر، بخش، دهستان و روستا را به صورت نقطه‌ای در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.

ذاکریان با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۴۸۵ هکتار اراضی مستعد سرمایه‌گذاری در استان شناسایی شده، افزود: براساس خروجی اطلس سرمایه‌گذاری استان اراضی پیشنهادی طرح‌های سرمایه‌گذاری اولویت‌دار تعداد ۱۱۷ زمین مربوط به ۹۰ طرح است.

وی اضافه کرد: در تدوین اطلس سرمایه‌گذاری استان مدل بومی پویا با قابلیت تولید لکه جدید، به منظور بروزرسانی و تغییر لایه‌های اطلاعاتی طراحی و پیش‌بینی شده و امکان انتخاب اراضی مطلوب توسط سرمایه‌گذار با شرایط و مؤلفه‌های مدنظر پروژه سرمایه‌گذاری وجود دارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: خروجی لکه‌های مجاز سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی به منظور راه‌اندازی سامانه تحت وب اطلس سرمایه‌گذاری استان (web GIS) آماده‌سازی شده و در صورت تأمین اعتبار در سال جاری، این طرح عملیاتی و به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به صورت برخط سرویس‌دهی خواهد داشت.

نظرات کاربران