بسته های ویژه رومینگ امارات
24. خرداد 1401 - 11:46
بیرجندرسا-رئیس فدراسیون ووشوی کشور کشور گفت: ۱۱۰ هزار ووشوکار فعال در کشور ثبت شده که با آمار غیر رسمی و ثبت نشده به ۲۰۰ هزار ورزشکار در این رشته می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، امیر صدیقی صبح سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در دو سال گذشته، توجه را به سمت مسائل فرهنگی و مسئولیت‌های اجتماعی و توسعه همگانی سوق داده‌ایم.

رئیس فدراسیون ووشو کشور با اشاره به نقش سلامت محوری ورزش بیان‌کرد: نوع ورزش ما به خانواده‌ها کمک فراوانی برای بهبود سلامت می‌کند و رتبه نخست را در بین رشته‌های ورزشی از حیث توسعه همگانی کسب کرده است.

صدیقی گفت: ورزش در روزگاری که موضوعات و مشکلات اقتصادی و اجتماعی گاه آسیب‌های فراوانی را وارد کرده می‌تواند به سلامت و نشاط روح و روان کمک کند و در حال حاضر در ۳۷۵ شهرستان کشور هیئت ووشوی فعال داریم.

وی با اشاره به این، بیان‌کرد: در سه سال گذشته که مسابقات قهرمانی جهان بود ما توانستیم رتبه و مقام قهرمانی جهانی را نیز به دست بیاوریم.

رئیس فدراسیون ووشوی کشور با تأکید بر اینکه سعی می‌کنیم حمایت خود را بیشتر از مناطق غیر برخوردار و شهرستان‌های دور داشته باشیم، گفت: این رشته در کنار مباحث فنی و ورزشی به موضوعات فرهنگی و اخلاقی هم توجه ویژه دارد.

صدیقی اظهار کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم که امسال یک تیم در بخش جوانان در لیگ ووشوی کشور حضور داشته باشد و سرمایه‌هایی که تا به امروز تربیت شده‌اند معرفی شوند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران