بسته های ویژه رومینگ امارات
12. خرداد 1401 - 10:17
بیرجندرسا- رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۰ اثر در راستای معرفی اندیشه، شخصیت و انقلاب امام خمینی (ره) در حوزه هنری استان تألیف شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،مجید کریمیان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به ۱۴ خرداد و سالروز رحلت امام (ره) اظهار کرد: جامعه هنری یکی از نزدیک ترین گروه‌ها به تفکر و اندیشه امام (ره) است چرا که تفکر ایشان مبتنی بر هنر، ادبیات و اخلاق بود که به طور طبیعی هنرمند متعهد را به سمت خود جلب می‌کند.

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ما در سخن و نوشته‌های امام خمینی کوچک‌ترین توهین و بی احترامی حتی به دشمن و مخالف نمی‌بینیم، گفت: وقتی که امام در کلام خود از واژه‌هایی چون «آقای کارتر» و «آقای شاه» برای مخالف خود استفاده می‌کند نشان اخلاق و ادب ایشان است.

کریمیان با تأکید بر اینکه استفاده از ظرفیت‌های ادبی و هنری همواره در آثار امام (ره) وجود دارد، بیان‌کرد: اوج خلاقیت ادبی این مرد بزرگ را در دیوان شعرشان می‌تواند دید که توصیه من به هنرمندان و شعرا مطالعه دیوان شعر امام است.

وی ادامه‌داد: دیوان شعر امام خمینی نشان اشراف ایشان به ادبیات و تقید این مرد بزرگ به واژگان ادبیات فارسی است.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی در زمینه تعریف هنر از دیدگاه امام (ره) گفت: امام در موارد متعددی به هنر و هنرمندان اشاره کرده‌اند که اوج آن در نامه مشهور به منشور هنر انقلاب است که ایشان در این نامه هنری را مورد قبول می‌دانند که تعالی دهنده جامعه و در راستای مبارزه با ظلم و استکبار باشد.

کریمیان پیرامون برنامه‌های حوزه هنری برای معرفی شخصیت امام (ره) اظهار کرد: در حوزه هنری خراسان‌جنوبی تاکنون ۱۰ اثر مکتوب در راستای معرفی اندیشه امام (ه)، انقلاب ایشان و شخصیت امام خمینی تألیف شده است که از آن جمله می‌توان به کتاب سیزده امامی‌ها، روایت حضور، شاهپر و … اشاره کرد.

وی گفت: برگزاری شب شعر و خاطره، ساخت کلیپ و مستند پیرامون این شخصیت بزرگ نیز از دیگر برنامه‌های حوزه هنری است که هر ساله نیز اجرا می‌شود.

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در بدو ورود امام به ایران اولین کاری که صورت گرفت یک برنامه هنری و اجرای یک گروه سرود بود، یادآور شد: برنامه‌های گروه سرود را نیز به مناسبت‌های چهاردهم و پانزدهم خرداد داریم.

نظرات کاربران