بسته های ویژه رومینگ امارات
9. خرداد 1401 - 15:24
بیرجندرسا-عملیات اجرایی ۳۰ طرح ورزشی در استان خراسان جنوبی با کلنگ‌زنی سالن ورزشی مهرشهر بیرجند در چارچوب طرح شهید سلیمانی، آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی روز دوشنبه در آیین کلنگ‌زنی این طرح ورزشی گفت: سالن ورزشی مهرشهر بیرجند با زیربنای ۶۰۰ متر مربع احداث می‌شود و در شرایط کنونی نیازمند هفت میلیارد تومان اعتبار است.

سید علیرضا موسوی‌نژاد با اشاره به تخصیص یک میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت آموزش و پرورش به این پروژه ورزشی افزود: بقیه اعتبارات مورد نیاز این سالن ورزشی از محل منابع استانی و مشارکت خیرین جذب و هزینه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: علاوه بر این پروژه، عملیات اجرایی ۳۰ طرح ورزشی دیگر با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در راستای طرح شهید سلیمانی در این استان آغاز می‌شود.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود سالن ورزشی مهرشهر بیرجند تا دهه فجر آماده بهره‌برداری شود و با بهره‌برداری از آن حدود ۴ هزار دانش‌آموز دختر و پسر دوره‌های مختلف تحصیلی این شهرک اقماری از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

موسوی‌نژاد اضافه کرد: این ۳۰ طرح شامل احداث ۱۲ زمین چمن مصنوعی، ۱۲ زمین فوتبال ساحلی و ۶ سالن ورزشی است که در شهرها و روستاهای خراسان جنوبی احداث می‌شود.

وی گفت: طرح ملی «شهید سلیمانی» در راستای تحول در فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان، ارتقای سلامت جسم و روان دانش‌آموزان و افزایش سرانه ورزشی مدارس، در استان خراسان جنوبی در دست اجراست.

نظرات کاربران