بسته های ویژه رومینگ امارات
30. ارديبهشت 1401 - 9:15
بیرجندرسا-بازرسی‌ها در خراسان جنوبی با اولویت نظارت بر انبار‌ها تشدید شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت:با توجه به ضرورت افزایش نظارت‌ها از آغاز اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در هفته گذشته بازرسی‌ها با اولویت نظارت بر انبار‌ها تشدید شده است.

علی تهوری گفت: در ۱۰ روز گذشته بیش از ۹ هزار و ۲۶۴ مورد بازرسی از انبار‌ها و شبکه‌های توزیع کالا‌های هدف در راستای اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها انجام شده است.

وی افزود:  این بازرسی‌ها منجر به تشکیل ۱۲۷ پرونده تخلف به ارزش ۳ میلیارد و ۷۲۵ میلیون ریال شده که برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به شرح وظایف سازمانی درخصوص ۲ سامانه جامع انبار‌ها و جامع تجارت گفت: سامانه جامع انبار‌ها و سامانه جامع تجارت ۲ سامانه بسیار مهم و کاربردی در زمینه نظارت بر شبکه توزیع کالا از تولید تا عرضه خرده‌فروشی هستند که بازرسان معاونت بازرسی نیز در این ایام تمرکز و اولویت را بر این حوزه مهم گذاشته‌اند.

تهوری افزود: همه فعالان اقتصادی باید انبار‌ها یا هرگونه محل نگهداری کالای خود را در سامانه جامع انبار‌ها همچنین گردش کالا‌ها در زنجیره تولید تا مصرف را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند در غیر این صورت انبار‌ها و کالا‌هایی شناسایی شده توسط بازرسان از مصادیق احتکار یا ظن به قاچاق تلقی شده و با متخلفان در این خصوص قاطعانه و برابر قانون برخورد خواهد شد.

نظرات کاربران