بسته های ویژه رومینگ امارات
28. ارديبهشت 1401 - 13:57
بیرجندرسا-رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در خصوص شایعات افزایش قیمت برنج و گوشت قرمز، اظهار کرد: مردم نگران نباشند؛ این اقلام افزایش قیمت نخواهد داشت و برای رفع نگرانی مردم از امروز 950 تن برنج تنظیم بازار کم کم به بازار تزریق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مهدی جعفری، امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت به رسانه‌های گروهی در خصوص افزایش قیمت کالاهای اساسی و مشکلات مطرح شده شهروندان به رسانه‌های گروهی گفت: افزایش قیمت فقط بر روی ۴ قلم کالا شامل «مرغ، تخم مرغ، روغن و لبنیات» اعمال شده است و مابقی مایحتاج مردم مشمول هیچ افزایش قیمتی نخواهد شد.

 وی افزود: مردم با هجوم خود برای خرید ولع ایجاد کرده و باعث افزایش قیمت کالاها می شوند، افزود: عرضه و تقاضا قیمت را مشخص می کند وقتی تقاضا بیش از حد باشد تولیدکننده اقدام به افزایش قیمت کالای تولیدی خود می‌کند.

وی با بیان اینکه گوشت قرمز در دو روز گذشته عرضه نشده است، یادآور شد: تولید کننده قصد افزایش قیمت دارد اما تاکنون برای گوشت قرمز هیچ افزایش قیمتی تعیین نشده است اما با این وجود عرضه و تقاضا، قیمت را مشخص می کند و مردم نباید به شایعات دامن زده و با هجوم خود برای خرید باعث افزایش قیمت شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه مردم تقاضای کاذب ایجاد کرده و باعث افزایش قیمت برخی کالا ها می شوند، می افزاید: پس از شروع این جراحی اقتصادی و افزایش قیمت چهار قلم کالای اعلام شده و بر اساس تصمیم و اعلام ستاد تنظیم بازار کشور روغن‌های موجود در کارخانه‌ها به قیمت روز عرضه می‌شوند.

جعفری با بیان اینکه از امروز روغن با درج قیمت روز نیز در سطح استان توزیع می شود، می‌گوید: برای جلوگیری از دو نرخی شدن قیمت و جلوگیری از صف و ایجاد نارضایتی مردم، روغن موجود در کارخانجات و...، علی رغم درج قیمت قدیم با قیمت جدید به فروش می‌رسد.

وی یادآور شد: با توجه به مشخص بودن موجودی روغن  عمده فروشی‌ها و کارخانجات در سامانه جامع انبارها، دولت مابه التفاوت قیمت را از کارخانجات و... دریافت کرده است و به همین منعی برای فروش روغن‌های قدیم با قیمت جدید وجود ندارد.

نظرات کاربران