بسته های ویژه رومینگ امارات
27. ارديبهشت 1401 - 14:11
بیرجندرسا-مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: بنابر اعلام وزارت راه و شهرسازی، خراسان جنوبی در ارزیابی عملکرد طرح نهضت ملی مسکن بین استان‌های کشور رتبه دوم را به دست آورده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، وحید داعی، امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در حاشیه ارتباط ویدئو کنفرانسی شورای عالی مسکن با استانداران سراسر کشور که با حضور رییس جمهور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رتبه دوم خراسان جنوبی طی نامه وزیر راه و شهرسازی به استاندار اعلام شده و در نشست شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور نیز مطرح شد.

 وی گفت: این رتبه براساس شاخص‌هایی از جمله نسبت تامین زمین (بدون خودمالکین) به برنامه ابلاغی، نسبت متقاضیان تعیین تکلیف شده به کل متقاضیان ثبت‌نامی و نسبت تعداد واحدهای دارای شروع عملیات اجرایی پروژه‌ها به زمین تامین شده توسط آن استان، تعیین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: براساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ۷۲ هزار و ۵۸۹ نفر در این استان ثبت‌نام کرده و ۴۳ هزار و ۵۵۳ نفر در بررسی اولیه شرایط سه‌گانه مالکیت، فرم ج و تسهیلات مسکن حائز شرایط شناخته شده‌اند که بر این اساس حدود  ۶۸ درصد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در خراسان جنوبی تعیین تکلیف شده‌اند.

وی افزود: تاکنون سه هزار و ۸۰۰ واحد پروانه ساختمانی دریافت کرده و سه هزار واحد به مرحله سفت کاری رسیده است؛ درخصوص برنامه تامین زمین به عنوان گام اول تاکنون ۱۳ هزار نفر ثبت‌نام کردند و جزو استان‌هایی هستیم که ظرفیت زمین مورد نیاز برای ۲ سال آینده را تامین کردیم.

وی همچنین به نشست روز گذشته استاندار و رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با وزیر راه و شهرسازی در تهران اشاره کرد و افزود: در این نشست بسیاری از درخواست‌ها با دستور اجرایی همراه بود که مهمترین آن کمک ویژه وزارت راه و شهرسازی به راه‌های کویری بخصوص راه‌های خراسان جنوبی است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی در حوزه کریدورهای ریلی قول پیگیری ویژه داد و درخصوص تامین ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای باندهای دوم استان قول مساعد داده شد.

وی بیان کرد: سه طرح تفصیلی ارایه شده به شورای عالی مسکن قرار شد در اولویت مطرح شود و در ارتباط با محور نهبندان - شهداد با توجه به شریانی بودن این محور مقرر است با نگاه ویژه دنبال شود.

داعی گفت: باندهای دوم یکی از مهم ترین موضوعات استان است که در ۲ سال گذشته جهش بی‌نظیری داشته به طوری که دهه فجر ۱۴۰۰ از ۹۵ کیلومتر باند دوم افتتاح شده در کشور ۳۱ درصد مربوط به خراسان جنوبی بوده است.

وی با بیان اینکه تلاش‌های زیادی در قانون بودجه برای باندهای دوم خراسان جنوبی صورت گرفته که میزان اعتبارات استان در سال جاری ۴۰ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: در سفر رییس جمهور به خراسان جنوبی ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار تزریق شد و بنا داریم اگر اعتبارات به موقع برسد در سال جاری ۱۰۰ کیلومتر باند دوم را به سرانجام برسانیم.

وی اظهار کرد: در ارتباط با باند دوم محور بیرجند - قاین ۱۶ کیلومتر از مسیر باقی مانده که چهار کیلومتر تا ۲ ماه دیگر زیر بار ترافیک می‌رود و ۱۲ کیلومتر باقیمانده ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران