بسته های ویژه رومینگ امارات
27. ارديبهشت 1401 - 9:46
رئیس هیأت دانش آموزی خراسان جنوبی اعلام کرد؛
برنامه‌ریزی برای حضور پر قدرت در رقابت‌های ورزشی دانش آموزی کشور
بیرجندرسا-رئیس هیأت دانش آموزی خراسان جنوبی از برنامه‌ریزی برای حضور پر قدرت ورزشکاران و تیم‌های ورزش دانش آموزی خراسان جنوبی در رقابت های کشوری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، در بیش از دو سال گذشته شیوع ویروس کرونا سبب ایجاد محدودیت‌های در عرصه‌های مختلف کشور شد که تعطیلی رقابت‌های ورزشی دانش آموزی کشو یکی از این موارد بود که هرچند ضرورت آن بسیار احساس می‌شد اما به دلیل گفته شده زمینه برای شرکت استعدادهای ورزشی دانش آموزی در رقابت‌های کشوری فراهم نشد.

این موضوع نتیجه منفی در این عرصه داشت اما چندی پیش مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور از ابلاغ دستورالعمل برگزاری این رقابت‌ها در تابستان سال جاری خبر داد.

حسین بابویی رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور درباره جزئیات این دستورالعمل گفت: این مسابقات در دوره دوم ابتدایی به صورت جشنواره فرهنگی- ورزشی برگزار خواهد شد که تعداد شرکت کنندگان ۶ دانش‌آموز (پایه چهارم ۲ نفر، پایه پنجم ۲ نفر، پایه ششم ۲ نفر) و ۶ نفر اولیا است.

وی ملاک برگزاری این مسابقات را رده سنی و دوره دوم تحصیلی دانست و اضافه کرد: این رقابت‌ها در قالب جشنواره فرهنگی- ورزشی دوره دوم ابتدایی برگزار می‌شود و استان‌ها ملزم به برگزاری مسابقات انتخابی هستند تا تیم‌های برتر هر منطقه مجوز حضور در جشنواره کشوری را پیدا کنند.

بابویی ادامه داد: مسابقات در رشته‌های منتخب شامل جودو، ووشو، شنا، ژیمناستیک، دوومیدانی و شطرنج در رده سنی و دوره تحصیلی متوسطه اول است و مسابقات رشته کشتی آزاد و کشتی فرنگی و تکواندو فقط در رده سنی برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور اضافه کرد: تیم‌های شرکت کننده در مسابقات منطقه، استان و کشوری باید از طریق سامانه همگام فدراسیون ورزش دانش آموزی برای ثبت نام اعضای تیم‌های ورزشی خود اقدام کنند. مسابقات مرحله منطقه، شهرستان، استان و کشور نیز باید توسط مدیریت مدرسه در سامانه سیدا و همچنین مربی و سرپرست در سامانه همگام عکس دار شوند.

جشنواره فرهنگی ورزشی

رئیس هیأت ورزش دانش آموزی خراسان جنوبی در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور تابستان امسال رقابت‌های دانش آموزی کشور در قالب جشنواره فرهنگی ورزشی دختر و مادر و پسر و پدر با حضور دانش آموزی سال‌های چهارم تا ششم ابتدایی برگزار می‌شود.

به گفته حسین دادی این رقابت‌ها در دوره متوسطه اول هم در رشته‌های مورد نظر برگزار می‌شود که با توجه به استعدادها و ظرفیت‌های موجود در خراسان جنوبی با همکاری هیأت‌های ورزشی، ادارات ورزش و جوانان و انجمن‌های ورزشی دانش آموزی شهرستان‌ها برنامه‌ریزی مناسبی برای حضور پرقدرت تیم‌های و نفرات ورزشکار در رشته‌های ورزشی دانش آموزی در حال انجام است.

وی اضافه کرد: مرحله شهرستانی این رقابت‌ها بعد از امتحانات دانش آموزان در اواخر خرداد و اوایل تیرماه، مرحله استانی اواخر تیر و اوایل مرداد ماه و مرحله کشوری هم اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برگزار می‌شود.

دادی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم دانش آموزان ورزشکار استان در همه رشته‌های مورد نظر شرکت و در این مسابقات بدرخشند، تصریح کرد: هرچند هنوز اعتباری خاصی در این زمینه تخصیص نیافته ولی با بهره‌گیری از اعتبار استانی و ملی این رقابت‌ها را برگزار خواهیم کرد.

به گفته وی در خراسان جنوبی تاکنون در یک دوره رقابت‌های المپیاد دانش آموزی و دو سال هم مسابقات پهلوانی را میزبانی کرده‌ایم.

نظرات کاربران