بسته های ویژه رومینگ امارات
27. ارديبهشت 1401 - 13:25
بیرجندرسا- استاندار خراسان جنوبی و سفیر تاجیکستان، موضوع خواهرخواندگی خراسان جنوبی با ایالت های خطلان و سوقت مطرح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، امروز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت در دیدار با «نظام الدین زاهدی» به تشریح ظرفیت ها و پتانسیل های استان پرداخت و اهم برنامه های موجود جهت برقراری ارتباطات خراسان جنوبی با دیگر کشورها را تشریح کرد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به راهبردهای دولت سیزدهم مبنی بر اتخاذ سیاست متوازن و تأکید بر ارتباط با همسایگان، از آمادگی استان برای توسعه مراودات گفت.

معرفی محصولات کشاورزی بنام شامل زرشک، زعفران، عناب، انار، گل نرگس و... نیز وجود ٤٩ گونه معدنی که اغلب منحصر بفرد و کمیاب می باشند، مهمترین محور صحبت های دکتر قناعت در این دیدار بود.

وی به ظرفیت های گردشگری ممتاز، بناهای تاریخی و کویر بکر استان اشاره و تصریح کرد: خراسان جنوبی با داشتن دانشگاه های بنام و معتبر، آمادگی پذیرش دانشجویان خارجی را هم دارد.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه بر ارتباط فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور تأکید کرد و سفیر تاجیکستان را برای سفر به استان دعوت کرد.

سفیر تاجیکستان، ضمن تقدیر از سیاست دولت سیزدهم مبنی بر تأکید بر تقویت ارتباطات با کشورهای همسایه، گفت: خوشبختانه پس از سفرهای  متقابل رؤسای دو کشور به تهران و دوشنبه، ایران و تاجیکستان به سمت رفع سوء تفاهم های گذشته پیش می روند.

نظام الدین زاهدی به نقش مهم سفر اخیر آیت الله رئیسی به تاجیکستان در ارتقای روابط دوجانبه اشاره کرد و بر تسهیل شرایط ارتباط بخش خصوصی توسط بخش دولتی دو کشور تأکید کرد.

وی به اهمیت برگزاری نمایشگاه های اختصاصی محصولات جمهوری اسلامی ایران در معرفی کالاهای استان اشاره کرد و از آمادگی برای ایجاد ارتباط بین خراسان جنوبی با ایالت های خطلان و سوقت تاجیکستان با مرکزیت خجند و برقراری رابطه خواهرخواندگی (ایجاد روابط بین استانی) گفت.

نظام الدین زاهدی با اشاره به قرابت های فرهنگی، زبانی و مذهبی دو کشور بر آمادگی برای امضای تفاهم نامه با استان در حوزه گردشگری تأکید کرد.

نظرات کاربران