بسته های ویژه رومینگ امارات
12. ارديبهشت 1401 - 14:30
بیرجندرسا-معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از آغاز دوره دوم طرح آموزش رایگان هنر ویژه مناطق محروم در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،   سید علی زمزم گفت: طرح آموزش رایگان هنر با هدف ایجاد عدالت فرهنگی و فراهم شدن امکان دسترسی همگان به امکانات فرهنگی و هنری در استان‌های مرزی و مناطق محروم اجرا شد.

وی با بیان این که دوره اول این طرح، بهمن ماه سال گذشته در ۵ شهرستان استان برگزار شد، افزود: دوره دوم نیز در اردیبهشت ماه آغاز شده و در شهرستان‌های بیرجند، درمیان، سرایان، طبس، قاین و زیرکوه اجرا می‌شود.

به گفته وی در این دوره، رشته‌های چهره آرایی با تدریس طاهره محمد زاده، بازیگری تئاتر با تدریس ملیحه محمدی و عکاسی دیجیتال با تدریس هادی ثابت در شهرستان بیرجند برگزار خواهند شد.

زمزم با اشاره به این که دوره‌های سایر شهرستان‌ها از ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز می‌شوند، افزود: در شهرستان درمیان، دوره‌های طراحی مد و لباس با تدریس حکیمه مصطفایی و هنر‌های دستی در خانه با تدریس فرزانه محمدی و همچنین در شهرستان زیرکوه دوره عکاسی دیجیتال با تدریس وحید فنودی برگزار می‌شوند.

وی گفت: در شهرستان سرایان، تدریس دوره بازیگری را حسین ابراهیمی و دوره مربی گری نقاشی کودکان را حسین خنجری بغداده برعهده دارد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل با اشاره به برگزاری دوره مربی گری نقاشی کودکان در شهرستان قاین با تدریس محمد رزوینی، افزود: در شهرستان طبس نیز دوره‌های مربی گری نقاشی کودکان با تدریس زیحانه صحرانورد و هنر‌های دستی در خانه با تدریس سمانه احمدزاده برگزار خواهند شد.

نظرات کاربران