بسته های ویژه رومینگ امارات
12. ارديبهشت 1401 - 9:09
بیرجندرسا-پلیس راهور خراسان جنوبی به منظور تسهیل در عبور و مرور نمازگزاران و جلوگیری از مشکلات ترافیکی شهروندان در روز عید فطر محدودیت ترافیکی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سرهنگ علیرضا رضایی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی  خراسان جنوبی اعلام کرد: با توجه به اینکه مردم شهرستان بیرجند در صبح روز عید فطر برای برگزاری نماز به مصلی المهدی (عج) مراجعه می کنند، به منظور تسهیل در عبور و مرور و جلوگیری از مشکلات ترافیکی، ممنوعیت و محدودیت‌های ترافیکی اعمال خواهد شد.

وی گفت: از ساعت ۱ بامداد روز عید سعید فطر پارک تمام وسایل نقلیه جلوی مصلی، سرتاسر بلوار نماز (هر دولاین) و بلوار صنعت و معدن (تقاطع شهید شهاب تا تقاطع دانشگاه صنعتی و بالعکس) ممنوع خواهد بود.

به گفته وی از ساعت ۵ صبح تردد و توقف وسایل نقلیه در بلوار نماز و بلوار صنعت و معدن (تقاطع شهید شهاب تا تقاطع دانشگاه صنعتی و بالعکس) ممنوع خواهد بود.

وی توصیه کرد: نمازگزارانی که از جنوب شهر قصد عزیمت به مصلی را دارند از بلوار پیامبر اعظم (ص) و پارکینگ‌های حاشیه این بلوار استفاده کنند.

وی افزود: همچنین نمازگزارانی که از شمال شهر قصد عزیمت به مصلی را دارند از بلوار شهدای عبادی، تقاطع عباس آباد، میدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن و از پارکینگ‌های تعبیه شده در ضلع غربی بلوار صنعت و معدن مقابل مصلی المهدی (عج) و پارک جنگلی و نمازگزارانی که از معصومیه و سایت اداری قصد عزیمت به مصلی را دارند می‌توانند از پارکینگ تعبیه شده در ضلع جنوبی و شمالی تالار کیان استفاده کنند.

عباسی گفت: همچنین رانندگان از پارک وسایل نقلیه به صورت نامنظم که برای پارک و توقف سایر وسایل نقلیه مشکل ایجاد کند جدا خودداری کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی افزود: پس از نماز عید فطر دو لاین عبوری بلوار صنعت و معدن بطرف میدان ابن حسام یکطرفه خواهد شد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند نیز گفت: ۶۴ اتوبوس درون شهری در بیرجند نمازگزاران را در روزعید فطر از ساعت ۵:۳۰ تا پایان مراسم به صورت رایگان جابجا می کنند.

حسینی افزود: در روز عید فطر ۸۰ درصد اتوبوس‌ها در شهرستان بیرجند به صورت رایگان فعالیت می‌کنند و ۲۰ درصد دیگر اتوبوس‌ها مربوط به بخش خصوصی هستند که آن‌ها نیز در صورت تمایل می‌توانند در روز عید به صورت رایگان به نمازگزاران خدمت رسانی کنند.

نظرات کاربران