از جایتان تکان نخورین
27. دى 1400 - 13:26
بیرجندرسا-شهرستان بیرجند امسال با کمبود هزار و ۲۰۰ معلم مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  مدیر آموزش‌ و پرورش بیرجند در هفتمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان  با اشاره به اختصاص ۳۷۴ معلم برای آموزش‌وپرورش استان در سال جاری گفت:خراسان جنوبی به به دوهزار معلم نیاز دارد.

 

یکه خانی افزود: جذب معلمان خواهر در آموزش‌وپرورش در سال‌های گذشته باعث شده تا چند سال دیگر برای تامین معلم مرد با مشکل مواجه شویم.

 

وی با اشاره به افزایش جمعیت دانش‌آموزان در شهرستان بیرجند و کمبود فضا‌ی آموزشی گفت: از خیران می خواهیم تا آموزش و پرورش را در این امر یاری کنند.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش شهرستان بیرجند هم گفت: امسال  و ۴۵۳ دانش‌آموز ترک تحصیل کردند که از این تعداد ۱۰۴ نفر را مجدداً جذب کردیم که اکثراً دانش‌آموزان اتباع بیگانه افغانی بودند.

 

فرماندار بیرجند هم با گرامی‌داشت هفته شورا‌های آموزش‌وپرورش از دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله شهرداری خواست در ساخت‌وساز واحد‌های آموزشی برای اخذ مجوز احداث بیشتر همکاری کنند.

 

ناصری با اشاره به جمعیت ۶۶ هزار نفری دانش‌آموزان در شهرستان بیرجند که ۴۶ درصد از دانش‌آموزان استان را تشکیل می‌دهد گفت: خدمات‌دهی و رسیدگی بیشتر به دانش آموزان در این شهرستان نیاز به ایجاد ۳ ناحیه در شهرستان دارد که مسئولان باید همکاری کنند.

نظرات کاربران