از جایتان تکان نخورین
27. دى 1400 - 13:54
بیرجندرسا-مدیر رودخانه و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی اظهار کرد: عملیات لایروبی و پاکسازی نقاط بحرانی رودخانه‌های خراسان جنوبی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدعلی شهابی، امروز دوشنبه ۲۷ دی ماه به رسانه های گروهی گفت: لایروبی و پاکسازی رودخانه‌های استان با هدف عبور ایمن سیلاب‌های احتمالی و کاهش خطرات ناشی از سیل آغاز شد.

وی با بیان اینکه لایروبی رودخانه‌ها یکی از مهمترین مسایلی است که هنگام بارش باران می‌تواند خطر جاری شدن سیلاب را کاهش داده و مانع از آبگرفتگی معابر و منازل شود، افزود: اکثر نقاط بحرانی در مسیر رودخانه‌های استان شناسایی شده و عملیات لایروبی و پاکسازی آن‌ها با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان انجام خواهد شد.

مدیر رودخانه و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: در مرحله اول لایروبی ۳ کیلومتر از رودخانه شاهرود محدوده امیرآباد شهر بیرجند در حال انجام است؛ هرگونه ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌ها ممنوع است و با متخلفان بر اساس قوانین و مقررات برخورد خواهد شد چراکه این ساخت و سازها حوادثی را در زمان بحران ایجاد می‌کنند.

وی از هم استانی‌ها خواست قبل از هرگونه خرید و فروش ملک در حاشیه رودخانه حتما نسبت به اخذ استعلامات مربوط از آب منطقه‌ای اقدام کنند.

نظرات کاربران