از جایتان تکان نخورین
27. دى 1400 - 14:05
بیرجندرسا-رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر هیچ مسیر اصلی در محورهای مواصلاتی استان بسته نیست اما همه راه‌ها لغزنده است و رانندگان باید احتیاط لازم را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سرهنگ علیرضا رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسیر فرعی سه‌قلعه سرایان به شوشود بیرجند و محور فرعی میغان - بصیران با توجه به طغیان رودخانه‌ها و سیلاب مسدود شده که همکاران راهداری و پلیس راه از صبح امروز در تلاش برای بازگشایی این مسیرها هستند.

وی اظهار داشت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی از روز شنبه و آماده‌باش در استان تمامی همکاران ما در سطح راه‌های استان حضور دارند و الان ۶۵ تیم پلیس راه در جاده‌های استان فعال است.

رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: در سه گردنه ثمن‌شاهی محور بیرجند - قاین، سرچاه محور اسدیه - بیرجند و گردنه درمیان در محور اسدیه - سربیشه شاهد ریزش برف هستیم و همکاران ما با اداره کل راهداری و سایر یگان‌های امدادی و خدمات‌رسان حضور فعال دارند.

وی تصریح کرد: تمامی محورهای استان با توجه به بارندگی‌های اخیر لغزنده است لذا تاکید داریم رانندگان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و وارد جاده‌ها نشوند چون حوادث زمستانی در جاده بسیار سخت است.

سرهنگ رضایی با اشاره به جاده‌های روستایی و فرعی گفت: رانندگان توجه داشته باشند که در تمامی آبنماها روان‌آب جاری است یا گل و لای هنوز در سطح راه است لذا کوچکترین بی‌احتیاطی سبب واژگونی خودرو می‌شود.

وی افزود: رانندگان از حاشیه راه‌های روستایی و فرعی در این روزها نباید حرکت کنند چون با توجه به آب‌بردگی راه‌ها احتمال وقوع سانحه وجود دارد.

رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: رانندگان از هرگونه تغییر مسیر یا ترمز ناگهانی، پا برداشتن از روی گاز جدا بپرهیزند و با سرعت مطمئنه و خیلی پایین که هر لحظه بتوانند خودرو را کنترل کنند، طی مسیر دهند.

وی با بیان اینکه رانندگان باید در این روزها مدیریت سفر داشته باشند گفت: شاید به‌صورت مقطعی محدودیت یا ممنوعیتی برای رانندگان ایجاد کنیم که خواهش می‌کنم با مجموعه پلیس همکاری شود.

سرهنگ رضایی افزود: در محورهای فرعی و روستایی همکاران پاسگاه‌های انتظامی به کمک ما آمده‌اند و شاید به رانندگان تذکراتی بدهند که خواهش داریم رانندگان حتما به توصیه این همکاران دقت داشته باشند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران