بسته های ویژه رومینگ امارات
26. دى 1400 - 16:57
بیرجندرسا-هواشناسی خراسان جنوبی باتشدید فعالیت سامانه بارشی در استان اخطاریه سطح قرمز صادر کرد.

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  در این اخطاریه نفوذ توده هوای ناپایدار جوی و فعالیت سامانه بارشی از صبح شنبه در استان آغاز شده و تا اواخر وقت دوشنبه در استان ادامه دارد.

در این اخطاریه وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک، رگبار، متوسط تا شدید باران، رعد و برق، خطر برخورد صاعقه، احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد و کوهیپایه ای، احتمال بارش برف در ارتفاعات، کاهش دید افقی و تشکیل مه در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستنانی در این اخطاریه پیش بینی شده است.

این سامانه شهرستان‌های قائنات، سرایان، خوسف، طبس، بیرجند، درمیان، نهبندان، سربیشه، فردوس، حاجی آباد زیرکوه، و بشرویه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی شهری و روستایی، سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی، احتمال خسارت به تاسیسات زیربنایی، قنوات و ابنیه و راه‌ها بویژه در مناطق روستایی، اختلال در رفت و آمد در اثر لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید افقی، احتمال خسارت به پوشش و سازه گلخانه‌ها و جداشدن سقف‌های موقت و شکسته شدن درختان آسیب پذیر و خسارت به دکل‌های برق در اثر وزش باد شدید در این اخطاریه پیش بینی شده است.

خودداری از سفر‌های غیر ضروری درون و برون شهری، پاکسازی آبراهه‌ها و کانال‌های مسیر عبور آب، پرهیز ازچرای دام و توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و عدم صعود به ارتفاعات، احتیاط در رانندگی و عبور و مرور وسایط نقلیه و رعایت فاصله طولی مناسب و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، مراقبت از پوشش گلخانه‌ها و اطمینان از استحکام سقف‌های موقت و محکم بودن تابلو‌های تبلیغاتی و آمادگی و اقدام ضروری دستگاه‌های اجرایی مرتبط با مدیریت برای کاهش اثرات و خسارت ناشی از پدیده‌های جوی مخرب توصیه می‌شود.

نظرات کاربران