از جایتان تکان نخورین
26. دى 1400 - 13:38
بیرجندرسا-مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از اختصاص پاداش به مشترکان کم مصرف برق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مهدی دادگر گفت: آن دسته از مشترکان خانگی که در ماه‌های گرم سال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته کمتر برق مصرف کنند و میزان استفاده برق آن‌ها زیر الگوی تعریف شده باشد، مشمول تشویق‌های مصوبه هیئت دولت خواهند شد.

 وی بهینه سازی مصرف برق را از مهمترین اهداف مصوبه هیات دولت اعلام کرد و افزود: در مناطق عادی که بیشتر مشترکان در این بخش‌ها سکونت دارند، الگوی تعیین شده ۲۰۰ کیلووات ساعت در ماه‌های غیرگرم و ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه‌های گرم است که بر اساس ارزیابی‌های انجام شده نیازهای مصرف برق یک خانوار را به صورت کامل پوشش می‌دهد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان افزود: بر اساس مصوبه جدید از این پس مشترکان پر مصرف بابت مصرف بالاتر از الگوی تعیین شده هزینه بیشتری پرداخت خواهند کرد.

دادگر با اشاره به اینکه حدود ۲۰ درصد مشترکان استان در دسته پر مصرف هستند گفت: این اقدام به منظور برقراری عدالت در توزیع یارانه‌های انرژی صورت گرفته و از آنجا که بیشترین برق مورد نیاز کشور توسط بخش خصوصی تولید می‌شود، دولت باید برق را با قیمت واقعی خریداری و با نرخ یارانه‌ای به مشترکان تحویل دهد که در این شرایط، مشترکانی که از برق بیشتری استفاده می‌کردند، از یارانه بیشتری نیز بهره مند می‌شدند.

وی گفت: حدود ۳۱ درصد مشترکان استان در دسته کم مصرف هستند که قبض آن‌ها صفر صادر شده و حدود ۴۹ درصد مشترکان نیز در دسته خوش مصرف اند که با کمی تغییر در رفتار مصرف می‌توانند به دسته کم مصرف وارد شده و از مزایا و پاداش‌های این دسته بهره‌مند شوند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی یادآور شد: مشترکان می‌توانند با رعایت راهکارهایی مانند عدم استفاده همزمان از لوازم برقی پر مصرف، انتقال زمان مصرف لوازمی مانند جاروبرقی و لباسشویی و ظرف شویی به ساعات کم باری و تنظیم دمای آسایش بر اساس استاندارهای تعریف شده برای لوازم سرمایشی و گرمایشی علاوه بر کمک به اقتصاد خانوار، نقش مهمی در حفظ منابع ملی کشور ایفا کنند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران