بسته های ویژه رومینگ امارات
26. دى 1400 - 7:22
بیرجندرسا-برادرزاده سردار سلیمانی گفت: شهید سلیمانی شخصیت کامل در همه ابعاد زندگی است و در تمامی جنبه‌های شخصی، اجتماعی و به عنوان پدر، فرزند، شهروند، هموطن و فرمانده یک شخصیت بی‌نظیر به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، یاسر سلیمانی شامگاه شنبه در یادواره سردار دلها و ۲۶ شهید وابسته به کارکنان اداره کل زندان‌های خراسان جنوبی که در بیرجند برگزار شد، افزود: درخصوص شهید سلیمانی صحبت کردن هم کار آسان و هم کار بسیار سختی است، آسان از آن جهت که شهید سلیمانی در همه ابعاد زندگی‌ و شخصیت خود برجسته و درخشان بود و سخت از آن جهت که بخواهی کدام بخش و صفات را انتخاب کنی چرا که زندگی سراسر اخلاص این شهید بزرگوار مثل یک زنجیر به هم پیوند خورده است.

وی با برشمردن سه شاخصه مهم مکتب شهید سلیمانی گفت: مهمترین این شاخصه عشق به ولایت و شهداست که در این ۴۰ سال مجاهدت ایشان کاملا مشخص بود، به تعبیری عشق سردار به ولایت را نمی‌توان در کلمه‌ای پیدا کرد که حق مطلب ادا شود و براساس وصیت‌نامه شهید مهمترین رمز عاقبت بخیری، پیروی از ولایت است.

برادرزاده سردار دلها اظهار داشت: شهید سلیمانی عشق عجیبی به شهدا، آرمان‌های شهدا و خانواده شهدا داشت و شاخصه دوم در مکتب شهید سلیمانی عشق عجیب به مردم و کشور بود که به معنای وسیع کلمه مردم‌دار بود و با روحیه باز مشکلات مردم را می‌شنید.

وی افزود: به اذعان سردار ما هرچه داریم از مردم است و همیشه تاکید داشت از هر فرصتی برای خدمتگزاری به مردم استفاده کنید.

سلیمانی شاخصه سوم مکتب شهید سلیمانی را عشق به اسلام و مسلمین برشمرد و گفت: مهمترین مساله‌ای که شهید سلیمانی به این جایگاه رسید، ۴۰ سال مجاهدت خالصانه در خط مقدم نبرد حق علیه باطل است و در مسیری که انتخاب کرد، خستگی‌ناپذیر بود و هیچ گاه از خستگی در مسیر و هدفش حرفی نزد و تنها هدف اصلی در زندگی‌اش شهادت بود.

وی بیان کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی در اوج تواضع و فروتنی بزرگ‌ترین عامل بازدارنده از نظر امنیتی برای کشور عزیزمان و جهان اسلام بود، بازدارنده یعنی اینکه منش، تفکر، استراتژی و فعالیت و نتیجه فعالیت‌شان این بود که کسی فکر تجاوز به کشور عزیزمان و کشورهای منطقه را نداشته باشد.

مدرس دانشگاه گفت: مجموعه نیروی قدس به فرماندهی سردار سلیمانی و در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری، هر روز در جهان اسلام قوی‌تر می‌شد و تفکر و منش آن در جهان اسلام بیشتر رخنه می‌کرد.

وی افزود: شهید سلیمانی در مسائل جهان اسلام به‌ معنای واقعی کلمه فریادرس بود و بدون هیچ اما و اگر و شرطی و شروطی، اولین نفری بود که در میدان حضور داشت.

وی گفت: شهید سلیمانی و سایر شهدا شاگردان مکتب اباعبدالله الحسین (ع) هستند و این ‌خون‌هاست که مانند خون امام حسین(ع) باعث بیداری می‌‎شود لذا هرچه از شهادت ایشان می‌گذرد نام و یادشان در جهان اسلام امتی‌تر می‌شود و دشمنان هر روز منفورتر می‌شوند، دیدید که چگونه دشمنان با خواری و خفت از افغانستان فرار کردند.

سلیمانی عنوان کرد: دشمنانی که روزی شعار از نیل تا فرات را می‌دادند و از هر فرصتی برای سرزمین‌خواری و ریختن خون مردم بی‌گناه و مسلمین استفاده می‌کردند، امروز در محاصره کامل جبهه مقاومت قرار دارند، آن شعار نیل تا فرات کجا و خواسته امروزشان مبنی بر اینکه در ۴۰ کیلومتری مرزهای رژیم صهیونیستی نیروی‌های مقاومت نزدیک شود، کجا.

وی گفت: مطمئن باشید که روزی اتحاد محور مقاومت به نابودی این رژیم غاصب خواهد انجامید.

برادرزاده شهید سلیمانی به سایر خصوصیات سردار دلها اشاره و بیان کرد: توصیه همیشگی این شهید بزرگوار احترام به پدر و مادر، خدمتگزاری به مردم و ولایتمداری بود، این یادبودها برای شهدا مهم است اما مهمتر از آن عمل ما به سیره شهداست لذا مکتب شهید سلیمانی‌ و دیگر شهدای عزیزمان را بشناسیم و به‌خوبی به آن عمل کنیم.

وی افزود: مهمترین خصیصه‌ای که باعث شد شهید سلیمانی به آن جایگاه برسد و تبدیل به قهرمان کشورمان و امت اسلام شود و آن تشییع میلیونی اتفاق بیفتد و این تشییع چه از نظر کمیت و تعداد و چه از نظر کیفیت و تنوع در دنیا بی‌نظیر بود، این تشییع میلیونی برگرفته از اخلاص شهید سلیمانی است.

سلیمانی گفت: اخلاص شهید سلیمانی در تمام ابعاد زندگی شهید جاری و ساری بود و حتی دشمنان شهید ‌هم‌ معترف به این شخصیت، مودت و اخلاص او بودند و این اعتراف نه از سر خیرخواهی بلکه از سر استیصال بود، چرا که حتی یک نقطه کوچک و ابهامی در شخصیت و زندگی این شهید بزرگوار وجود داشت، دشمنان با تمام وجود برجسته می‌کردند.

وی ادامه داد: دشمنان از وجود چنین شخصیتی با چنین جایگاهی در قلب مردم بسیار رنجیده خاطر بودند و در بحران‌های مختلف در منطقه سخن شهید سلیمانی برای همه فصل‌الخطاب و این موضوع برگرفته از اخلاص شهید بود که حرفش بر دلها می‌نشست.

مدرس دانشگاه گفت: شهید سلیمانی خیرخواه مردم و جهان اسلام بود و همیشه تاکید داشت که کارها را برای رضای خداوند و مردم انجام دهید.

وی عنوان کرد: در این ۴۰ سال مجاهدت شهید سلیمانی مهمترین مساله که برایش مهم بود، رضایت خداوند و بندگان او بود و اخلاص شهید سلیمانی شهادت او را برجسته کرد.

سلیمانی گفت: مساله دیگر در مورد شخصیت شهید سلیمانی، انقلابی بودن ایشان است و حاج قاسم به‌شدت از بازی‌های سیاسی دوری می‌کرد، چون معیار و خط قرمزش انقلاب و انقلابی‌گری، ولایت و ولایتمداری، عشق و خدمت به اسلام و مسلمین، عزت کشور و خدمت به مردم و محرومان بود.

وی افزود: آرمان سردار شهید سلیمانی آرمان اسلام، انقلاب، ولایت و مقاومت است و تاکید داشت که در جامعه مرز ایجاد نکنید، تفکر خودی و غیرخودی ایجاد نکنید و معیارتان انقلاب، ولایت و خدمتگزاری به مردم باشد.

برادرزاده سردار سلیمانی اظهار داشت: مساله مهم دیگر اینکه سیاست و تاکتیک شهید سلیمانی در همه مسائل عین دیانت بود و حتی در جنگ یک روحیه دلسوزانه داشت.

وی گفت: در همه این حوزه‌ها و عملیات‌ها شهید سلیمانی، فرمانده عملیات بود و خودش در خط مقدم حضور پیدا می‌کرد و نسبت به امنیت مردم خیلی حساس بود، مردم محاصره شده اولین کسی را بعد از آزادسازی مناطق می‌دیدند، سردار سلیمانی بود.

هشت یادواره شهدا به نام سردار دلها و به همت اداره کل زندان‌های خراسان جنوبی در شهرستان‌های استان برگزار شده است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران