فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
15. دى 1400 - 9:48
بیرجندرسا-مدیرعامل شرکت تعاونی ساماندهی صنوف آلاینده بیرجند گفت: در زمینه انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر در حوزه تامین زیرساخت‌ها و اعتبارسنجی برای آن مشکل داریم و همین امر روند را کند کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدحسین دلیر در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که تا پایان سال ۱۴۰۰ صنوف آلاینده به خارج از شهر منتقل خواهند شد، اظهار کرد: این امر بعید است چراکه اخیرا نزدیک به ۲۷ یا ۲۸ هکتار آزاد شده که ۱۵ هکتار برای شهرداری بوده که جدیدا برای انعقاد قرارداد دارند به شهرداری معرفی می‌شوند و پروانه ساختمانی ۱۰ هکتار نیز مربوط به مسکن و شهرسازی بوده که آن نیز هنوز ۳۰ هزار متر از آن مانده که فرآیند زمانی این‌ها طولانی است.

وی با بیان اینکه مشکل وقفی بودن زمین‌ها و زیرساخت‌ها حل شد، بیان کرد: مشکل وقفی بودن این زمین‌ها حل شد، اما بحث زیرساخت‌هایش هنوز برای برق فشار ضعیف مشکل داریم و با اعتبارات شهرستانی هم این امر قابل تامین نیست.

مدیرعامل شرکت تعاونی ساماندهی صنوف آلاینده بیرجند با اشاره به پیگیری‌های فرمانداری، ادامه داد: برق فشار متوسط این فضا کامل شده، اما مشکل برق فشار ضعیف باقی مانده؛ بناتبراین صنوفی که بیشترین سر و صدا را دارند و از نظر بهداشتی مشکل دارند باید در این مکان مستقر شوند.

دلیر بیان کرد: انتقال کل صنوفی که در داخل شهر مشکلات فعالیتی داشتند، تدبیر، جانمایی و برنامه ریزی شده و زمین‌هایشان واگذار شده است.

وی اظهار کرد: مشکل، مسئله تامین اعتبار است؛ زمانی که ۳۴ میلیارد تومان هزینه برای تامین برق می‌خواهیم و از اعتبارات شهرستانی قابل تامین نیست؛ این امر باید از طریق استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیگیری شود که به نتیجه برسد.

دلیر با بیان اینکه خوشبختانه عملیات آبرسانی به محدوده صنوف آلاینده بیرجند صورت گرفته و در این خصوص مشکلی وجود ندارد، تصریح کرد: تسهیلاتی به اعضای صنوف آلاینده در راستای پرداخت هزینه‌های آماده‌سازی و ساخت قطعات پرداخت شده و همچنین وام قرض الحسنه‌ای با ارائه معرفی‌نامه از سوی این شرکت برای اعضا در راستای پرداخت آماده‌سازی درنظر گرفته شده است.

با تکمیل پروژه منطقه صنوف کارگاهی قرار است ۲۶۰۰ واحد آلاینده در ۸ گروه صنفی از سطح شهر جمع‌آوری ‌شوند.

نظرات کاربران