فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
15. دى 1400 - 8:34
بیرجندرسا-نخستین یادواره شهدای تربیت بدنی و سلامت خراسان جنوبی گرامیداشت شهید علیرضا درخشان، معلم تربیت بدنی فردوس و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  برادر شهید علیرضا درخشان در این مراسم که سه‌شنبه شب در فردوس برگزار شد، گفت: یکی از حوزه‌هایی که می‌توان در آن کار فرهنگی انجام داد، حوزه ورزش است.

مهدی درخشان فعالیت غیر مستقیم در حوزه‌های فرهنگی را بسیار اثرگذارتر از فعالیت‌های متداول و مستقیم عنوان کرد.

وی افزود: اثری که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جامعه گذاشت نه از طریق سخنرانی بود و نه تالیف کتاب، او با عمل و رفتار خود به مردم ویژگی‌های فردی و زندگی ولایی را نشان داد.

برادر شهید درخشان بیان کرد: در زمینه ورزش نیز ورزشکاران می‌توانند با حرکات و عملکرد خود موجب تشویق جوانان به اعمال نیک شده و فرهنگ درست جوانمردی را ترویج دهند.

وی تاکید کرد: عزیزان در حوزه تربیت بدنی باید با تربیت معلمان ورزش متدین و ورزشکار، روحیه جوانمردی و علاقه‌مندی به فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج دهند.

امام جمعه فردوس نیز در این مراسم گفت: به‌دلیل تنوع قشر و شغل در شهدا و حضور در میدان و مناطق جنگی پی به اعجاز کلام رهبری و دفاع مقدس می‌بریم.

حجت الاسلام محمد شاکری افزود: قدرت نفوذ انقلاب و کلام رهبر و امام راحل و اسلام به کجا رسیده که با وجود اینکه دشمن تمام موانع را برای به گوش نرسیدن پیام رهبری ایجاد می‌کرد، اما سخن امام به دل روستاییان و عشایر ما نفوذ کرده و از هر قشر و منطقه‌ای با هر دین و آیینی شهید داده‌ایم که این یکی از معجزات اسلام و انقلاب است.

وی تصریح کرد: اگر کسی عنایات خداوند و حضرت زهرا (س) به این نظام را نمی‌بیند که حقانیت و استمرار و دوام نظام و مقدمه قیام امام عصر(عج) است، حقیقتا کور است.

نظرات کاربران