فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
15. دى 1400 - 10:11
بیرجندرسا-نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در دیداری که با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و درمان داشت مطالبه های درمانی حوزه انتخابیه اش را وی درمیان گذاشت و خواستار تامین اعتبار پروژه های درمانی این شهرستان ها شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام «مجید نصیرایی» نماینده مردم فردوس، طبس،  سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی امروز در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبودهای حوزه بهداشت و درمان در شهرهای حوزه انتخابیه گفت: یکی از انتظاراتی که هم رهبری و هم مردم از مدیران و مسئولان دارند، این است که همه تصمیماتی که می‌گیرند و اقداماتی که انجام می‌دهند  دارای پیوست عدالت باشد، و مطالبه دیگر ایجاد تحول است.

 وی با اشاره به فاصله ایجاد شده در ارائه خدمات بهداشت و درمان در  خراسان جنوبی و شهرستان های حوزه انتخابیه با مناطق برخوردار کشور، آن را ناشی از برخی ساختارها و استفاده از برخی شاخص های نامناسب دانست و ادامه داد: یکی از این موارد توزیع منابع و اعتبارات است.

معایب شاخص جمعیت

به گفته وی توزیع منابع و اعتبارات در بسیاری از موارد بر اساس شاخص جمعیت انجام می‌شود که در مناطقی مانند شهرستان های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه که دارای پراکندگی زیادی است، خروجی مورد انتظار را ندارد.

 وی ادامه این روند را سبب افزایش مهاجرت مردم از استان‌هایی مانند خراسان جنوبی برشمرد و افزود اگر امکاناتی که باید تخصیص یابد به موقع نباشد و یا کم باشد، سبب می شود که خیلی از خانواده‌ها و به ویژه نسل جوان رغبت نمی‌کنند در شهرها و محیط های کوچک تر بمانند و علاقه‌مند می‌شوند به کلان شهرها مهاجرت کنند. که این موضوع هزینه‌های بسیار سنگین تری را به دولت تحمیل می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی یکی از تحول ها در حوزه سلامت را تجدید نظر در همین شاخص‌ها و فرآیندها دانست و اضافه کرد: هر کدام از مسئولان باید در حوزه مسئولیتی خود به این موارد توجه داشته و آن را اصلاح کنند.

نصیرایی، برخی از مشکلات شهرستان های حوزه انتخابیه را با  معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت مطرح  کرد و از وی خواست تا اعتبارات لازم را برای آن ها تخصیص دهد.

مهمترین مطالبه طبسی ها

وی طرح توسعه بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی(ره) طبس را از مهم ترین مسائل شهرستان طبس برشمرد و گفت: لازم است که تأمین اعتبار آن با توجه ویژه‌ پیگیری شود و منابع لازم برای تکمیل آن در نظر گرفته شود.

 وی همچنین در خصوص بیمارستان ۳۲ تختخوابی بشرویه به فرآیند طولانی ساخت اشاره کرد و ادامه داد: با اعتبارات خوبی که در امسال و سال قبل برای این پروژه تزریق شد ساخت آن به مراحل پایانی خود نزدیک شده است و فهرست تجهیزات مورد نیاز آن نیز به هیئت امنای ارزی ارسال شده است. که با تامین اعتبار مورد نیاز  برای دیوار کشی و محوطه سازی و اجرای سیستم فاضلاب،  هر چه زودتر این بیمارستان ۳۲ تخت خوابی بعد از ۱۰ سال به بهره‌برداری برسد و مردم از منافع آن بهره‌مند شوند.

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی مهمترین اولویت شهرستان فردوس را مسئه  تصویب کمیسیون ماده ۲۳ برای احداث ساختمان دانشکده برشمرد و اضافه کرد: این موضوع از طریق وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه در حال پیگیری است اما انتقال آزمایشگاه و بهبود بخش جراحی بیمارستان نیازمند تأمین منابع مالی است.

 حجت الاسلام نصیرایی افزود: کلینیک تخصصی بیمارستان امام علی (ع) سرایان نیز بعد از بازدید مهندس ساکی و سفر دکتر جان بابایی به شهرستان، سرعت گرفت و مراحل پایانی خود را طی می کند وی از معاون وزیر خواست تا با تخصیص اعتبار تکمیلی و تامین تجهیزات آن به افتتاح این طرح در چندماه آینده کمک کند.  

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم توجه به پیشگیری قبل از درمان، بر رسیدگی و تقویت خانه های بهداشت و پایگاه های اورژانس شهرستان های حوزه انتخابیه تاکید کرد.

 دکتر «بهروز رحیمی» معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سخنان رهبر معظم انقلاب را فصل الخطاب برشمرد و تاکید کرد وظیفه اصلی ما فعالیت کار و تلاش و کم کردن مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان است و جوری باید عمل کنیم و سخن بگوییم که در جامعه امید آفرینی بشود.

وی در خصوص موارد طرح شده در جلسه قول حداکثر مساعدت را داد.

نظرات کاربران