از جایتان تکان نخورین
9. دى 1400 - 13:47
بیرجندرسا-جانشین فرمانده تیپ مردم‌پایه سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: ۷۰۰ برنامه محوری همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلمانی در سطح مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج استان برنامه‌ریزی شده که بسیاری از آنها در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سردار علیرضا یوسفی روز پنجشنبه در دیدار دست‌اندرکاران مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی و دهه بصیرت با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: شعار دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی مزین است به جمله حاج قاسم خطاب به مسوولان کشور که «ما مدیون مردمیم».

وی گفت: مراسم امسال در سطح کشور به سمت مردمی شدن پیش رفت که مردم در صحنه حاضر شدند و ستادهای مردمی تشکیل شده است، در خراسان جنوبی هم مردم وارد صحنه شدند و ستادهای مردمی را تشکیل دادند که فعالیت خوبی در این زمینه آغاز شده است.

جانشین فرمانده تیپ مردم‌پایه سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: هدف کلی از برنامه اجرایی این است که ظرفیت سردار دلها به عنوان یک مکتب و مدرسه درس‌آموز برای افزایش بصیرت و میثاق با ولایت و خنثی کردن عملیات روانی دشمن برای مردم تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه فضاسازی محیطی و فضاسازی مجازی در تمامی شهرستان‌های خراسان جنوبی انجام شده است گفت: اجرای گروه‌های سرود پاتوقی و میدانی، برپایی نمایشگاه و موکب‌های هنری، نشست‌های بصیرتی و اجرای طرح ثامن، برگزاری حلقه‌های میقات صالحین با موضوع مکتب حاج قاسم و پویش نسل سلیمانی‌ها، نهضت کمک‌های مومنانه به یاد شهید حاج قاسم، شیفت ایثار، اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم از جمله برنامه‌های اجرایی به مناسب سالگرد شهادت سردار سلیمانی است.

سردار یوسفی راه‌اندازی پویش‌های مختلف خدمت‌رسانی به مردم، تقدیر از فعالان طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا و تقویت این طرح در واکسیناسیون همگانی، برگزاری مسابقات و پویش‌های دانش‌آموزی، یادواره‌های شهدا، پویش کاشت درخت به یاد شهید سلیمانی، مسابقات کتابخوانی و ورزشی، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده شهدا، برگزاری جلسات دختران فاطمی و دختران حاج قاسم را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد.

وی با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس و هفته بسیج امسال ۴۰۰ یادواره شهید در این استان برگزار شده است گفت: ویژه برنامه‌های شب و روز شهادت حاج قاسم به‌صورت خاص و فراگیر در تمامی رده‌های بسیج برنامه‌ریزی شده و تعدادی از بسیجیان استان برای زیات مزار این شهید بزرگوار به کرمان اعزام خواهند شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم در این نشست از ۹ دی به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: در این روز از ملت شریف و بصیر ایران شاهد خلق یک حماسه بزرگ بودیم که ماندگار شد.

حجت الاسلام احمد رضایی افزود: همه ما یک وظایف ذاتی نه دستگاهی داریم و هر کسی که دلش برای نظام و راه شهدا می‌تپد، باید انجام وظیفه کند.

وی گفت: همه ظرفیت تبلیغات اسلامی استان آماده است و برای شبکه تبلیغ و هیات مذهبی هم موضوعات لازم تبیین شده و فضای مجازی را به نحوه ویژه و با محتوای غنی دیده‌‎ایم.

مشاور شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز گفت: برای دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت از آذر ماه سه جلسه برگزار شد و برنامه‌های دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و دهه فجر نیز در حال پیگیری است.

حجت الاسلام احمد ملایی افزود: امسال مراسم محوری بزرگداشت حماسه ۹ دی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۳۰ نقطه استان در حال برگزاری است.

وی اظهار داشت: برگزاری جلسات تبیینی و تحلیلی در سطح مساجد، فضاسازی محیطی، برگزاری مراسم حماسه ۹ دی و سالگرد شهادت سردار دلها در مساجد، برپایی میز خدمت، اعزام گروه‌های جهادی، مسابقات فرهنگی، یادواره شهدا، مسابقات فرهنگی و ورزشی و ختم قرآن از جمله برنامه‌های دهه بصیرت و سالگرد شهادت سردار سلیمانی است.

حجت الاسلام ملایی گفت: کارگره‌های دهه فجر نیز در استان تشکیل شده تا در دهه بصیرت و سالگرد شهادت سردار سلیمانی فعال باشند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران