فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
8. دى 1400 - 11:49
بیرجندرسا-مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: همزمان با دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ۵۰۰ عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حسن عزیزی روز چهارشنبه در نشست خبری تشریح برنامه‌های گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: به این مناسبت ۳۱۳ نهال درخت از امروز تا پایان سال با همکاری اداره کل منابع طبیعی و دستگاه‌های تابعه در سطح استان غرس می‌شود که این برنامه از امروز در ورزشگاه غدیر آغاز شده است.

وی بیان کرد: برگزاری همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی در نقاط شهری و روستایی، محرومیت‌زدایی و فعال‌سازی ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد جوانان و رسیدگی به مناطق مرزی و محروم از دیگر برنامه‌های هفته مقاومت است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: تکریم و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، بصیرت‌افزایی و تولید محتواهایی با شخصیت و سیره عملی سردار سلیمانی، معرفی شخصیت وی و برگزاری وبینارهای مختلف با موضوع سلسله نشست‌های بصیرتی پیرامون تحلیل شخصیت و جایگاه سردار از دیگر برنامه‌هایی است که در خانه‌های جوانان شهرستان‌های استان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین رویکردهای ما در اداره ورزش و جوانان تکریم و بزرگداشت شهدا است که نخستین یادواره شهرستان بیرجند در این ایام برگزار می‌شود.

عزیزی اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی دستگاه‌های اجرایی استان که از چند روز قبل آغاز شده و در هفته مقاومت، تمامی مسابقات با عنوان «جام سردار دلها» برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی مختلف پیرامون تبیین وصیت نامه سردار حاج قاسم سلیمانی با همکاری دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌ها و همایش محوری روز مقاومت و تجلیل و تکریم شهدای ورزشکار نیز در این هفته پیش‌بینی شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی یادآور شد: راه‌اندازی پویش‌های مختلف اجتماعی از نذر نان تا ختم قرآن و اهدای خون و انجام رزمایش‌هایی با همت جوانان و کمک مومنانه از دیگر برنامه‌ها است.

وی با اشاره به حضور مجموعه ورزش و جوانان استان در راهپیمایی ۹ دی گفت: مکتب و سیره عملی شهدا، توجه به رویکرد مردمی برنامه‌های گرامیداشت هفته مقاومت توسط جامعه ورزش و جوانان نیز پیگیری خواهد شد.

عزیزی افزود: در قالب اردوهای هویت آفرین جوانان، برای دومین سال پیاپی ۳۰ نفر از جوانان متشکل از سازمان‌های مردم نهاد از ۱۲ تا ۱۵ دی ماه به مراسم سالگرد محوری سردار دلها در گلزار شهدای کرمان اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: دغدغه مجموعه ورزش و جوانان به عنوان یک دستگاه فرهنگی این است که باید نام، مکتب و مرام سردار سلیمانی به عنوان سرباز ولایت ، نظام و مردم برای همیشه نه در یاد و خاطره آحاد مردم که در سیطره و رفتار عملی آنها تجلی پیدا کند که رسانه‌ها در این زمینه نقش بسیار مهمی می‌توانند داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: در ۲ سال گذشته ۴۰ مکان ورزشی اعم از سالن، چمن و سایر در استان به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است و این کمترین کاری است که مجموعه ورزش جوانان می‌تواند انجام دهد.

نظرات کاربران