فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
4. دى 1400 - 13:51
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:
اختتامیه دومین جشنواره ملی رستاخیز شن ها برگزار می شود
بیرجندرسا-معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری اختتامیه دومین جشنواره ملی رستاخیز شن ها در ۱۱ دی ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،محمود رمضانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۵۰۰ اثر از حدود ۲۰۰ شاعر کشور برای شرکت در این جشنواره ارسال شده است، اظهارکرد: اختتامیه دومین جشنواره ملی رستاخیز شن ها شنبه آینده ۱۱ دی ماه به میزبانی طبس به شکل حضوری و با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود.

به گفته وی بیشتر آثار ارسالی مربوط به شعرای خراسان جنوبی است و از همه استان های کشور آثاری برای شرکت درجشنواره ارسال شده است.

وی بیان کرد: شرکت کنندگان از دیگر استان ها که نتوانند در اختتامیه این جشنواره شرکت کنند، در صورت نیاز فایل صوتی آنها در این مراسم پخش خواهد شد.

وی معرفی ابعاد معنوی معجزه الهی در صحرای طبس، دستیابی به افق های تازه در عرصه شعر و ادب متعهد، ایجاد فضای سالم رقابتی و جذب و پرورش استعدادهای جوان را از جمله اهداف برگزاری دومین جشنواره ملی رستاخیز شن ها اعلام کرد.

رمضانی اضافه کرد: همه گروه های سنی می توانستند آثار خود را با موضوع های حمله نظامی آمریکا به صحرای طبس، بیان ابعاد مختلف این حادثه و تشابه آن با داستان قرآنی ابابیل، معرفی شهید محمد منتظر قائم و نگاهی به امدادهای غیبی در عرصه انقلاب اسلامی و استکبار ستیزی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

جشنواره شعر فجر

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه نهمین جشنواره شعر فجر استان ۱۴ بهمن ماه به میزبانی خوسف با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود، گفت: شاعران استان که علاقمند به شرکت در این جشنواره باشند تا آخر دی ماه باید آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

به گفته رمضانی اختتامیه دومین جشنواره کالاهای فرهنگی استان با موضوع صنایع دستی و عروسک سازی هفتم بهمن ماه با توجه به شرایط کرونایی به صورت حضوری یا مجازی برگزار خواهد شد.

وی با اعلام اینکه علاقمندان به حضور در این جشنواره تا ۱۵ دی ماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، ادامه داد: سال گذشته حدود ۱۳۴ اثر به دبیرخانه جشنواره فرستاده شد و پیش بینی ما این است که امسال تعداد بیشتری در این جشنواره شرکت کنند.

زمان برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

وی درباره زمان برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب استان اظهار کرد: زمان پیشنهادی ما برای برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب استان اواخر مهر یا اوایل آبان ماه بود که به دلیل انجام تغییرات در حوزه معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرایی نشد.

به گفته رمضانی حدود ۱۰ استان متقاضی برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب استانی هستند و درخواست ما برای برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب استان با توجه به ثبات در حوزه معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اواخر دی ماه یا اوایل بهمن است که در حال بررسی در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است.

نظرات کاربران