بسته های ویژه رومینگ امارات
27. آذر 1400 - 9:34
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:
مبارزه با آمریکا با حرکت در راستای نوآوری‌ علمی معنا می‌یابد
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مبارزه با آمریکا یعنی حرکت در راستای نوآوری‌های جدید چراکه متوسط ذهن ایرانیان از متوسط ذهن دنیا بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حسین خسروی اسفزار، شامگاه جمعه ۲۶ آذر در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی جهادگران علم و فناوری استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) فرمودند «یک ساعت تفکر، از هفتاد سال عبادت ارزشمندتر است»؛ بنابراین خمیر مایه این اختراع‌ها در نمایشگاه یک تفکر چندین ساعته است و دست اندکاران باید ارزش اختراعات خود را بدانند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر کشورهایی مانند اروپا و امریکایی‌ها می‌آیند و کشورهای دیگر را استعمار می کنند چون قدرت علمی برتری دارند که راه مقابله با آنان افزایش قدرت علمی کشور و ایده پردازی و حمایت از مخترعان است.

خسروی اسفزار با بیان اینکه برای حمایت از فناوران باید مسئولان دولتی از نمایشگاه بازدید داشته باشند، بیان کرد: شروع کار خوب است اما حتما باید با حمایت مالی مسئولان از ایده‌ها و کمک به بازاریابی محصولات فناوران ادامه یابد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر ایده را حوزه متخصص آن ببیند و مسئولان باید این ایده های استانی را معرفی کنند، افزود: امروز مبارزه با امریکا یعنی حرکت در راستای نوآوری‌های جدید، چون متوسط ذهن ایرانیان از متوسط ذهن دنیا بالاتر است.

وی بر هم افزایی و همگرایی بین مخترعان و فناوران با کمک بسیج علمی و پژوهشی استان تأکید کرد و افزود: هر کمکی بتوانیم برای معرفی ایده های استان در سطح کشور انجام می دهیم.

نظرات کاربران