از جایتان تکان نخورین
21. آذر 1400 - 13:10
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
واکسن آنفلوآنزای ایرانی به اندازه نیاز در داروخانه‌ها موجود است
بیرجندرسا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: کمبودی در حوزه واکسن آنفلوآنزای ایرانی در داروخانه‌های استان وجود ندارد و اگر واکسنی هم وجود نداشته واکسن خارجی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، غلامرضا آهنی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سال گذشته نیز واکسن آنفلوآنزا با تأخیر به استان رسید و در دو مقطع با دو قیمت متفاوت به هم استانی‌هایی که متقاضی بودند تزریق شد.

وی افزود: واکسن آنفلوآنزای ایرانی اکنون در تمام داروخانه‌ها موجود است؛ واکسن خارجی اوایل سال وارد می‌شد، اما با شروع تولیدات ایرانی این تولیدات در داروخانه‌ها موجود شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: کمبودی در حوزه واکسن آنفلوآنزای ایرانی در داروخانه‌های استان وجود ندارد و اگر واکسنی هم وجود نداشته واکسن خارجی بوده است.

آهنی یادآور شد: کودکان، مادران باردار، افراد سالمند، افراد دارای نقص سیستم ایمنی، افراد دچار مشکلات تنفسی، قلبی-عروقی و دیابتیک و افرادی که با این بیماران سروکار دارند، مانند پرسنل کادر درمان باید واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند. البته سایر افراد هم اگر واکسن را تزریق کنند، خوب است، اما بهتر است ابتدا افراد واجد شرایط واکسن را دریافت کنند و بعد از آن سایرین واکسیناسیون را انجام دهند.

نظرات کاربران