فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
13. آذر 1400 - 14:08
بیرجندرسا-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه ۹۴ معدن در حوزه خاک‌های صنعتی در استان وجود دارد که ظرفیت استخراج سالانه از این معادن یک میلیون تن است، گفت: میزان ذخیره خاک‌های صنعتی در خراسان جنوبی ۳۲ میلیون تن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، عباس جرجانی، امروز شنبه ۱۳ آذر در جمع خبرنگاران، سرمایه گذاری اولیه در این معادن را بیش از ۱۹۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: ۵۲۵ نفر در این معادن به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه فرآوری خاک‌های صنعتی در داخل استان بیش از ۵۰ درصد معادن خاک صنعتی استان در شهرستان طبس قرار دارد گفت: معادن خاک استان شامل خاک‌های صنعتی، خاک نسوز، خاک سرخ و کائولن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این خاک‌ها بیشتر در داخل استان فرآوری و خوراک کارخانجات کاشی و سرامیک می‌شود، تصریح کرد: مازاد خاک‌های صنعتی استان به استان‌های همجوار ارسال می‌شود.

جرجانی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی خود نیز پیشرو در صنعت کاشی و سرامیک در کشور است، گفت: اولویت سازمان در این حوزه ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری از جمله کاشی و سرامیک است که قدم‌های مثبتی نیز در این خصوص برداشته شده است و در هفت ماهه امسال بیش از ۳۵۰ هزار تن انواع خاک از این معادن برداشت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش یافته است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران