فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
10. آذر 1400 - 16:58
بیرجندرسا-میزان پرداختی بانک‌های عامل برای تامین اعتبار راه آهن بیرجند-یونسی باید ظرف یک هفته تا ده روز آینده تعیین تکلیف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  مدیر کل راه و شهرسازی استان از برگزاری جلسه‌ای در وزارت راه و شهرسازی برای بررسی نحوه انعقاد قرار داد بانک‌های عامل با صندوق توسعه ملی و کنسرسیوم ریلی جهت پرداخت ۲۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به پروژه راه آهن قطعه بیرجند – یونسی خبر داد.
داعی افزود: این جلسه امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونانش، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه کشور، صندوق توسعه ملی، بانک‌های عامل، مدیرعامل کنسرسیوم ریلی، استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان برگزار شد.
وی گفت: با توجه به اینکه مبلغ ۲۶۰۰ میلیارد تومان مبلغ زیادی است و از توان یک بانک خارج است مصوب شد پرداخت این تسهیلات بین ۵ بانک عامل حداکثر ظرف یک هفته تا ده روز آینده تقسیم شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همچنین از قول وزیر راه و شهرسازی برای پیگیری تسریع اجرای راه آهن استان در هیات دولت خبر داد.
داعی با بیان اینکه کریدور ریلی زاهدان - بیرجند به سمت یونسی و مشهد مهم‌ترین کریدور ریلی شرق کشور است گفت: از بیرجند تا یونسی ۲۷۱ کیلومتر است که۹۰ کیلومتر آن پیمانکار دارد و در حال اجراست.
وی افزود: برای ۱۸۰ کیلومتر دیگر این مسیر تاکنون۵ گام برداشته شده است.
داعی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد اعتبار لازم برای این ۱۸۰ کیلومتر معادل ۲۶۰۰ میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه ملی قرار است تامین شود گفت: ۲۰ درصد اعتبار لازم معادل ۸۰۰ میلیارد تومان از سوی گروه احداث شبکه ریلی و ۱۰ درصد اعتبار آن معادل ۳۰۰ میلیارد تومان هم سرمایه گذاری دولت است.
وی همچنین افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور نیز ضمانت این پروژه را بر عهده گرفته است.

نظرات کاربران