فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
10. آذر 1400 - 11:34
بیرجندرسا-در مراسمی از پوستر دومین جشنواره کالا‌های فرهنگی خراسان جنوبی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: قراردادن کالا‌های فرهنگی منطقه‌ای و بومی در سبد نیاز خانوار و معطوف کردن توجه جامعه به این کالا‌ها از جمله اهداف وزارتخانه برای برگزاری این جشنواره است.

ناصر نبی زاده با تاکید بر این که برگزاری این جشنواره و پرداختن به کالا‌های منطقه‌ای هم از منظر فرهنگی و هم اقتصادی و تولیدی باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: خوشبختانه سال گذشته در ارزیابی انجام شده بین استان‌های برگزار کننده این جشنواره، خراسان جنوبی به عنوان استانی موفق معرفی شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان این که جشنواره در دو بخش هدایای فرهنگی و بخش عروسک برگزار می‌شود، گفت: بخش عروسک شامل عروسک‌های بومی و محلی استان می‌شود.

نبی زاده افزود: بخش هدایای فرهنگی نیز شامل ۴ گروه از جمله الیاف چوبی و حصیری (حصیربافی، ترکه بافی و پخل بافی)، نساجی سنتی (حوله بافی، جاجیم بافی و چادر شب)، بافته‌های داری (گلیم، پلاس بافی و سفره آردی) و صنایع دستی (گوهرسنگ) می‌شود.

به گفته وی علاقه‌مندان فقط تا ۲۰ دی ماه سال جاری مهلت دارند نسبت به ثبت نام در سامانه jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir و بارگذاری عکس آثار در سامانه اقدام کنند.

وی تاکید کرد: شرکت کنندگان در نظر داشته باشند حتما علاوه بر ثبت نام در سامانه، اصل اثر را به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ارسال کنند.

نظرات کاربران