فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
6. آذر 1400 - 16:06
بیرجندرسا-عضو شورای اسلامی شهر بیرجند بر ضرورت ممیزی همه املاک شهرداری بیرجند تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،مرتضی یزدان شناس ظهر دوشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان اینکه شهرداری املاک بسیاری در نقاط مختلف شهر دارد، اظهار کرد: نسبت به خیلی از این املاک اطلاعات درستی در دسترس نیست که ضرورت دارد ممیزی کاملی در این باره انجام شود.

وی با بیان اینکه این مهم در افزایش درآمد پایدار شهرداری تأثیر گذار خواهد بود، اضافه کرد: در شورای دوره پنجم هم این تقاضا مطرح شد اما ممیزی املاک شهرداری به طور ناقص انجام شد.

یزدان شناس همچنین در ادامه گفت: در زمان تدوین دفترچه بهای خدمات شهرداری به دلیل اینکه دیگر دستگاه‌ها آن را مبنای خدمات خود قرار می‌دهند، هجمه‌ای علیه شورا به راه می‌افتاد که شورا با اقدام به موقع از انجام این کار جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های دیگر نباید خدمات خود را بر مبنای دفترچه بهای خدمات شهرداری ارائه کنند بلکه برای باید خودشان در این مورد تصمیم بگیرند.

مهدی بهترین شهردار بیرجند هم در زمینه ممیزی املاک شهرداری اظهار کرد: آمادگی کامل برای انجام این کار را داریم اما با مبلغ یک میلیارد تومانی که شورا برای ممیزی املاک شهرداری در بودجه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته است، امکان انجام کامل آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم ممیزی کامل املاک شهرداری را انجام دهیم باید مبلغ بیشتری در نظر گرفته شود.

بهترین همچنین در خصوص بهای خدمات شهرداری هم گفت: نباید افزایش بهای خدمات شهرداری برای همه نقاط شهر یکسان باشد بلکه این افزایش با توجه به شرایط هر منطقه باید مشخص شود.

شبانه روزی شدن مرکز فوریت‌های اجتماعی

وی در ادامه از شبانه روزی شدن مرکز فوریت‌های اجتماعی شهرداری بیرجند خبر داد و اضافه کرد: از اول آذر این مرکز شبانه روزی شده است و مأموران نیروی انتظامی هم در این مکان حضور دارند.

وی ادامه داد: برای ارائه خدمات بهتر پرسنل آقا در این مرکز حضور دارند و شهروندانی که شب جایی برای اسکان ندارند، می‌توانند به این مرکز مراجعه کنند تا در حد امکانات موجود به آنها خدمات ارائه شود.

وی از خیرین هم در خواست کرد به شهرداری برای تهیه پوشاک و مواد غذایی کمک کنند.

به گفته وی همچنین سید محمود حسینی به عنوان سرپرست سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری معرفی شده است.

نظرات کاربران